Korespondencja z Gdyni. Lekcja odrobiona. Falkowska w drugiej rundzie

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Weronika Falkowska awansowała do drugiej rundy BNP Paribas Poland Open. Polka po raz drugi w ciągu dwóch dni zmierzyła się z Kateryną Bondarenko. W niedzielę Ukrainka pokonała naszą reprezentantkę w ostatniej rundzie kwalifikacji. Z powodu wycofań innych zawodniczek, Falkowska dostała się do drabinki głównej i wzorowo wykorzystała drugą szansę.

Gdy w niedzielę kilka godzin po przegranym meczu 21-latka dowiedziała się z kim spotka się w turnieju głównym, z uśmiechem stwierdziła, że to dobra wiadomość, bo już wie, jak z nią grać. Dzisiaj reprezentantka Polski weszła na kort w pełni skupiona i ani na chwilę nie straciła koncentracji. Pierwszy set Falkowska wygrała bez straty gema i widać było, że dzisiejsze spotkanie będzie miało zupełnie inny przebieg niż wczorajsze. Nie powinno to jednak zaskakiwać. Tenisistka sama przyznała wczoraj, że po każdym meczu starannie analizuje swoją grę, a na korcie jest o wiele bardziej cierpliwa niż jeszcze kilka lat temu.

Drugą partię Falkowska również miała pod pełną kontrolą. Szybko wyszła na prowadzenie 4:1, a po chwili domknęła mecz i mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy turnieju. Dla Polki był to debiut w imprezie głównego cyklu WTA. W następnym meczu jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Tamary Korpatsch z Olgą Govortsovą.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Weronika Falkowska (Polska, LL) – Kateryna Bondarenko (Ukraina, Q) 6:0, 6:2