Korespondencja z Gdyni. Zabrakło doświadczenia, ćwierćfinał nie dla Falkowskiej

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Na drugiej rundzie udział w imprezie BNP Paribas Poland Open zakończyła Weronika Falkowska. Polka przegrała 5:7, 1:6 z Tamarą Korpatsch.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo optymistycznie dla naszej tenisistki. Falkowska wykorzystała pierwszą okazję do przełamania rywalki  trzecim gemie, a chwilę później prowadziła już 3:1. Szybko doszło jednak do odrobienia strat i wyrównania stanu na 3:3. Polka wykazała się wówczas cierpliwością i ponownie wywalczyła przełamanie. Tym razem utrzymała uzyskaną przewagę, a w dziewiątym gemie przy serwisie rywalki miała nawet piłkę setową. Nie zdołała jej wykorzystać, co zemściło się chwilę później przy jej podaniu. Od stanu 5:3 cztery gemy z rzędu powędrowały na konto Niemki.

W drugiej partii serwis również nie odgrywał kluczowej roli. Set rozpoczął się od dwugemowego prowadzenia Niemki i gdy wydawało się, że Polka wraca do gry, nie zdołała domknąć gema serwisowego od stanu 40:15. Brak ogrania w rozgrywkach głównego cyklu skutkował tym, że pojedynek wymykał się spod kontroli naszej zawodniczki. Za dużo prostych błędów i kilka niewykorzystanych szans spowodowało, że drugi set także został rozstrzygnięty na korzyść Korpatsch.

W ćwierćfinale Niemka zmierzy się z Anną Bondar, która dzisiaj wyeliminowała Annę Karolinę Schmiedlovą.