Korespondencja z Gdyni. Zapachniało sensacją. Faworytka pokonała jednak Baszak

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Weronika Baszak nie dołączy do Weroniki Falkowskiej i nie zagra w drugiej rundzie BNP Paribas Poland Open. Najmłodsza z naszych reprezentantek zachwyciła na początku starcia z Aliaksandrą Sasnowicz, jednak ostatecznie uległa jej 6:3, 1:6, 2:6. 

Dla finalistki juniorskiego Australian Open z 2019 roku było to największe wyzwanie w zawodowej karierze. Nie dała po sobie poznać, że jest stremowana i doskonale spisała się w pierwszym secie pojedynku ze sklasyfikowaną w pierwszej setce Aliaksandrą Sasnowicz. Rywalka miała utrudnione zadanie, ponieważ najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie widziała 18-letniej Polki w akcji. Po mniej więcej 30 minutach znalazła jednak na nią sposób i pomknęła po awans do 2. rundy.

Po tym spotkaniu nikt nie powinien mieć jednak pretensji do naszej reprezentantki. Została wrzucona na bardzo głęboką wodą i długo utrzymywała się na powierzchni. W pierwszej partii bardzo dobrze serwowała, dzięki czemu szybko dokładała kolejne punkty na własne konto. Zakończyła ją najlepiej, jak mogła – wygrywającym serwisem.

Sasnowicz, gdy już wiedziała, czego spodziewać się po Polce, ustawiała się daleko za linią końcową do odbioru pierwszego podania. Nie przeszkodziło jej to jednak kilkukrotnie skarcić naszej reprezentantki, tak samo zresztą jak po drugim serwisie, gdy nastawienie było już znacznie bardziej ofensywne.

Od początku drugiego seta rozstawiona z ,,6″ Białorusinka przeważała już w każdym elemencie. Z tą różnicą, że w drugiej partii Baszak przechodziła kryzys, a w trzeciej odsłonie rywalizacji utrudniała zadanie przeciwniczce jak tylko mogła. Starania przyniosły efekt w postaci dwóch wygranych gemów. Sasnowicz była już bowiem rozpędzona i bardzo pewnie czuła się na korcie centralnym gdyńskiej Arki.

Po trzech meczach z udziałem Polek w turnieju głównym, bilans wynosi 1-2. Do drugiej rundy awansowała jedynie Weronika Falkowska, a odpadły Weronika Baszak i Urszula Radwańska. Pierwsze mecze mają przed sobą jeszcze Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch.

Z Gdyni, Szymon Adamski 


Wyniki

Pierwsza runda:

Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś, 6) – Weronika Baszak (Polska) 3:6, 6:1, 6:2