Korespondencja z Marrakeszu. Hiszpania – Niemcy 2:0. Zverev poległ

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Alexander Zverev i Philipp Kohlschreiber doznali porażek z niżej notowanymi rywalami z Hiszpanii w 1/8 finału Grand Prix Hassana II w Marrakeszu. Zasadne wydaje się pytanie, na ile jest to ich rzeczywista słabość, a na ile kwestia kalendarza. Już w niedzielę rusza bowiem prestiżowy turniej w Monte Carlo.

To już 35. edycja marokańskiego turnieju, ale nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by wziął nim udział tak wysoko notowany tenisista, jak obecnie Alexander Zverev. Trzecia rakieta świata w pewnym sensie spełniła oczekiwania organizatorów – przyciągnęła widzów na trybuny, sprawiła, że o turnieju mówiło i pisało się więcej niż zazwyczaj. Pobyt Zvereva w Marrakeszu dobiegł już jednak końca. W 1/8 finału 21-latek z Hamburga przegrał 6:7(1), 6:2, 3:6 ze swoim rówieśnikiem z Hiszpanii, Jaume Munarem. Nie był to dobry mecz Zvereva. Nawet wysoko wygrany drugi set to efekt zmęczenia rywala (który dawał z siebie wszystko od pierwszej piłki), aniżeli nagłego wzrostu jakości gry u Niemca. 

Munar po raz pierwszy wygrał z zawodnikiem z czołowej dziesiątki, ale należy dodać, że jak najbardziej zasłużenie. Tego dnia był po prostu lepszym tenisistą. Natomiast nie można powiedzieć o broniącym tytułu Pablo Andujarze. Bardziej doświadczony z Hiszpanów pokonał 7:6(6), 6:4 Philippa Kohlschreibera. Mecz był bardzo wyrównany, ale w końcówkach setów Andujar potrzebował pół okazji, żeby coś wywalczyć, natomiast Kohlschreiber trwonił kolejne setbole i break-pointy. 

Niemcy zawiedli w Marrakeszu, ale nie będą długo rozpamiętywać tych porażek, jeśli dobrze spiszą się w Monte Carlo. Trzeci w tym roku turniej ATP Masters 1000 rusza już w niedzielę. Zverev będzie bronić punktów za półfinał z ubiegłego roku, a Kohlschreiber za 1/8 finału.

W czwartek do ćwierćfinałów awansowali jeszcze Benoit Paire i Jiri Vesely. Obaj nie mieli większych problemów z wygraniem własnych spotkań. Paire rozłożył na łopatki Pierre-Huguesa Herberta, natomiast Vesely wypunktował Juana Ignacio Londero. Argentyńczyk wykazał się wielką walecznością. Na początku drugiego seta zwymiotował, ale nie poddał się i do końca starał się zagrozić Czechowi. 


Wyniki

1/8 finału singla:
Jaume Munar (Hiszpania) – Alexander Zverev (Niemcy, 1) 7:6(1), 2:6, 6:3
Benoit Paire (Francja) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:4, 6:2
Pablo Andujar (Hiszpania) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 7) 7:6(6), 6:4
Jiri Vesely (Czechy) – Juan Ignacio Londero (Argentyna) 6:3, 6:4