Korespondencja z Poznania. Drzewiecki i Vukić powalczą o tytuł

/ Natalia Kupsik , źródło: własne, foto: Dawid Szafraniak/Poznań Open 2021

Karol Drzewiecki i Aleksandar Vukić zameldowali się dziś w deblowym finale challengerowego Poznań Open. W  pojedynku kończącym piątkowe zmagania na kortach Parku Tenisowego „Olimpia” polsko-australijski duet w dwóch setach pokonał parę Gonzales-Johnson.

Po wczorajszej emocjonującym, rozstrzygniętym dopiero po super tie-breaku starciu z Enzo Couacaud i Maximem Janvierem o krok od walki o deblowy tytuł tegorocznej edycji Poznań Open znalazł się ostatni pozostały w turniejowej drabince reprezentant gospodarzy. Aby jednak nadzieje na występ w finale stały się rzeczywistością Karol Drzewiecki i jego deblowy partner musieli pokonać niedawnych pogromców rozstawionego z numerem drugim duetu Walków-Zieliński. Jak się okazało z zadaniem tym poradzili sobie bardzo dobrze.

Na otwarcie spotkania obie pary na swoich kontach zapisały gemy serwisowe, choć z większą łatwością przyszło to Gonzalesowi oraz Johnsonowi. Na korzystny z punktu widzenia polskich kibiców obrót wydarzeń nie trzeba było jednak długo czekać. Już przy stanie po jeden Drzewiecki i Vukić ruszyli do ataku, by po chwili wykorzystać pierwszego break-pointa. Rywale nie złożyli broni, ale polsko-australijski debel nie pozwolił już sobie na utratę koncentracji. Kolejne gemy padały łupem serwujących, a Drzewiecki i Vukić wykonali pierwszy krok w kierunku półfinałowego triumfu.

Początek drugiej odsłony wyglądał bliźniaczo podobnie do tego, co działo się w pierwszym secie. Polak i Australijczyk ponownie na prowadzenie wyszli w trzecim gemie. Tym razem jednak ich przeciwnicy odpowiedzieli błyskawicznie. Niezrażeni utratą przewagi Drzewiecki i Vukić nie zrezygnowali z agresywnej gry, a ich postawa szybko doczekała się nagrodzenia. Przy stanie po dwa debel z reprezentantem gospodarzy w składzie znów wypracował sobie szanse na przełamanie i wykorzystał pierwszą z nich. Niedługo potem pojawiła się nawet okazja na podwyższenie prowadzenia. Ostatecznie jednak rywalizacja na tym etapie rozstrzygnięte została z przewagą jednego przełamania na korzyść polsko-australijskiej pary. W decydującym starciu Drzewiecki i Vukić zmierzą się w sobotę z Czechami – Zdenkiem Kolarem i Jirim Lehecką.

W grze pojedynczej awans do półfinałów po emocjonujących bojach zapewniło sobie natomiast tylko dwóch faworytów. Turniejowa „jedynka” – Bernabe Zapata Miralles nie bez problemów pokonał francuskiego Alexandre’a Mullera, a Dmitry Popko nad Nicolasem Kickerem górował dopiero po trzysetowym boju. Niespodzianek nie zabrakło w dolnej części drabinki. Na etapie walki o finał nieoczekiwanie zameldowali się Alexander Szewczenko oraz Jiri Lehecka, który pokonał Botica Van De Zandschulpa.


Wyniki

Poznań Open – półfinały debla:

Fernando Romboli (Brazylia), David Vega Hernandez (Hiszpania) – Zdenek Kolar, Jiri Lehecka (Czechy) 7-6(4), 4-6, 8-10

Karol Drzewiecki (Polska), Aleksandar Vukić (Australia) – Ruben Gonzales (Filipiny), Hunter Johnson (Stany Zjednoczone) 6-4, 6-4

Poznań Open- ćwierćfinały singla

(1) Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) – Alexandre Muller (Francja) 6-2, 7-6 (8)

Nicolas Kicker (Argentyna) – (7) Dmitry Popko (Kazachstan) 6-3, 4-6, 2-6

(5) Zdenek Kolar (Czechy) – Aleksander Szewczenko (Rosja) 4-6, 1-6

Jiri Lehecka (Czechy) – (2) Botic Van De Zandschulp (Holandia) 7-5, 6-3