Korespondencja z Radomia. Polska pokonała Rumunię!

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: materiały prasowe PZT/Andrzej Szkocki

Iga Świątek dała Polsce trzeci punkt, a tym samym zwycięstwo w meczu z Rumunią w Radomiu! Nasza tenisistka wygrała 6:0, 6:0 z Andreeą Prisacariu.

W reprezentacji Rumunii na około godzinę przed rozpoczęciem sobotnich zmagań doszło do zmiany rywalki Igi Świątek. Irinę Camelię Begu zastąpiła o dziesięć lat młodsza od niej Andreea Prisacariu. Dla urodzonej w 2000 roku tenisistki był to debiut w seniorskiej reprezentacji.

Nie wiadomo z jakiego powodu doszło do zmiany decyzji, lecz Polka poradziła sobie z tą sytuacją bez problemów. Przewaga w doświadczeniu i w poziomie gry była widoczna od pierwszego gema. Po 26 minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:0. Drugi set to kontynuacja wspaniałej gry Igi Świątek. Liderka światowego rankingu urzekała zgromadzoną licznie publiczność efektownymi zagraniami. Jedyne drobne problemy pojawiły się z domknięciem spotkania przy stanie 5:0, lecz zostały one szybko zażegnane i Polka nie straciła w sobotnim meczu ani jednego gema. Ten mecz to całkowita dominacja światowej „jedynki”.

Po piątkowych zwycięstwach Magdy Linette i Igi Świątek, oraz po sobotnim przypieczętowaniu wygranej przez Igę Świątek, Polska wystąpi w turnieju finałowym Billie Jean King Cup! Nasze reprezentantki dostarczyły kibicom samych pozytywnych emocji w świąteczny weekend 2022 roku.

Polska – Rumunia 3-0

Iga Świątek – Andreea Prisacariu 6:0, 6:0