Korespondencja z Warszawy. Biało-czerwoni walczą w kwalifikacjach. Michalski już pewny dalszej gry

/ Szymon Adamski , źródło: Własne, foto: Olimpia Dudek

Czworo Polaków wystartowało w kwalifikacjach challengera w Warszawie. Awans do turnieju głównego wywalczył już Daniel Michalski. Z kolei mecz Jana Zielińskiego został przerwany w newralgicznym momencie. 

Do wywalczenia miejsca w drabince głównej potrzebne są dwa zwycięstwa w kwalifikacjach. Z tego zadania wywiązało się jak na razie dwóch tenisistów: Daniel Michalski i Rosjanin Aleksander Szewczenko.

Tenisista z Warszawy, mocno związany z kortami Legii, w niedzielę pokonał 7:6(2), 6:1 Wojciecha Marka, a w poniedziałek, w bezpośredniej walce o awans, 7:5, 6:3 Belga Christophera Heymana. Dwa zwycięstwa bez straty seta nie tylko pozwoliły mu nabrać pewności siebie, ale też zaoszczędzić siły na zmagania w głównej części zawodów.

– Rywal zaskoczył mnie na początku spotkania. Widać, że spędził trochę czasu na siłowni i jego piłki ,,dużo ważyły”. Nie wiedziałem, jak się do nich ustawiać – opowiedział nasz reprezentant o trudnym początku meczu drugiej rundy. W pierwszym secie przegrywał z Belgiem już 1:4. Na szczęście były to złe miłego początki. Z kolejnych siedmiu gemów Michalski wygrał aż sześć.

– Po odrobieniu strat było coraz lepiej, aż w końcu poczułem w drugim secie, że mam dużo przewagę w wymianach – podzielił się wrażeniami z kortu nasz reprezentant. Po ostatniej piłce wykrzyczał: ,,Z gry! Z gry! Nie była mi potrzebna”. Można się tylko domyślać, że chodziło o dziką kartę do turnieju głównego. Michalski nie mógł liczyć na ten przywilej, mimo że jest najwyżej notowanym z Polaków, którzy stanęli na starcie BNP Paribas Polish Cup.

Do Michalskiego może niebawem dołączyć Jan Zieliński. Drugi z naszych reprezentantów znajduje się jednak w trudnej sytuacji. Przegrywa z Aldinem Setkiciem 4:5 ze stratą przełamania w decydującym secie. W newralgicznym momencie spotkanie zostało przerwane z powodu nasilających się opadów deszczu.

Jeśli pogoda się poprawi, w poniedziałek nie tylko zostaną dokończone eliminacje, ale dojdzie też do pierwszych meczów w turnieju głównym.

Z Warszawy, Szymon Adamski


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji:

Jan Zieliński (Polska) – Skander Mansouri (Tunezja) 5:7, 6:3, 6:3
Aldin Setkić (Bośnia i Hercegowina, 7) – Jasza Szajrych (Polska) 6:0, 6:4
Daniel Michalski (Polska, 5) – Wojciech Marek (Polska) 7:6(2), 6:1

Druga runda kwalifikacji:

Daniel Michalski (Polska, 5) – Christopher Heyman (Belgia, 3) 7:5, 6:3
Jan Zieliński (Polska) –  Aldin Setkić (Bośnia i Hercegowina, 7) 1:6, 6:2, 4:5 i przerwa z powodu deszczu