Kozerki. Majchrzak znowu spotka się w finale z Michalskim

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Odkąd Kamil Majchrzak wrócił do rywalizacji po półrocznej przerwie, w każdym turnieju mierzy się z Danielem Michalskim. Nie inaczej będzie w Kozerkach, gdzie dwóch naszych czołowych zawodników spotka się w finale. Natomiast w turnieju kobiet Katarzyna Piter powalczy o tytuł z Anastazją Szoszyną. 

Turniej w Kozerkach to już piąta część krajowego cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Po raz pierwszy zdarzyło się jednak, że zarówno w turnieju męskim, jak i kobiecym do finału dostali się najwyżej rozstawieni. Z numerem jeden rozstawieni są Kamil Majchrzak i Katarzyna Piter, a z numerem dwa Daniel Michalski i Anastazja Szoszyna. W pojedynkach półfinałach wszyscy zgodnie zwyciężyli bez straty seta.

Jako pierwsi o awans do finału walczyli panowie. Kamil Majchrzak pokonał 6:3, 7:5 Michała Dembka, z którym rywalizuje od najmłodszych lat. Pomiędzy zawodnikami jest bowiem tylko rok różnicy. To pierwszy pojedynek Majchrzaka w Kozerkach, w którym nie stracił seta. Wcześniej więcej problemów sprawili mu Maks Kaśnikowski i Paweł Ciaś. Z kolei Daniel Michalski pokonał 6:4, 6:2 dobrze spisującego się ostatnio i sprawiającego niespodzianki Jaszę Szajrycha. Było to starcie dwóch wicemistrzów Polski. Michalski zdobył srebrny medal w turnieju seniorskim, natomiast Szajrych w mistrzostwach do lat 18.

Finałowe spotkanie Majchrzaka z Michalski będzie ich trzecim w ciągu ostatnich trzech tygodni. Najpierw stanęli naprzeciwko siebie we Wrocławiu. Wówczas, również w finale Majchrzak wygrał 6:2, 6:2. Michalski zrewanżował mu się we wspomnianych Mistrzostwach Polski, gdzie sprawił dużą niespodziankę, zwyciężając w półfinale 7:5, 7:6(5).

W finale turnieju kobiet zagrają natomiast Katarzyna Piter i Anastazja Szoszyna. Obie w drodze do niego nie straciły ani jednego seta, a co więcej, celują również w zwycięstwo w turnieju gry podwójnej. We wtorek mogą więc dwukrotnie stanąć po przeciwnych stronach siatki. Szansę na podwójny triumf ma również Kamil Majchrzak.

W półfinałach Piter pokonała 6:2, 6:3 Stefanię Rogozińską-Dzik, a Szoszyna 6:0, 7:6(4) Annę Hertel. W obu przypadkach więcej walki było w drugim secie. W meczu Piter ważny był ósmy gem drugiego seta, w którym odrobiła straty ze stanu 0-40 i nie pozwoliła rywalce doprowadzić do remisu 4:4. Z kolei Szoszyna musiała uzbroić się w cierpliwość po tym, jak przy stanie 5:4 nie wykorzystała piłek meczowych. Hertel obroniła je w widowiskowy sposób – posyłając asy serwisowe.

Do tej pory Piter i Szoszyna nie miały okazji zmierzyć się ze sobą w LOTOS PZT Polish Tour. W dwóch pierwszych turniejach miały ze sobą zagrać w finałach debla, jednak dwukrotnie mecze nie doszły do skutku z powodu problemów zdrowotnych zawodniczek.


Wyniki

Półfinały singla mężczyzn:

Kamil Majchrzak (1) – Michał Dembek (3) 6:3, 7:5
Daniel Michalski (2) – Jasza Szajrych 6:4, 6:2

Półfinały singla kobiet:

Katarzyna Piter (1) – Stefania Rogozińska-Dzik (3) 6:2, 6:3
Anastazja Szoszyna (2) – Anna Hertel (4) 6:0, 7:6(4)