Krajowe mistrzostwa w Wielkiej Brytanii powrócą w tym roku

/ Dominika Opala , źródło: www.bbc.com, foto: AFP

Krajowe mistrzostwa znajdą się w tym roku w brytyjskim kalendarzu tenisowym. Turniej ten odbędzie się pierwszy raz od 2002 roku. 

Lawn Tennis Association planuje zorganizować krajowe mistrzostwa w tenisie dla kobiet, mężczyzn, juniorów i osób poruszających się na wózkach. Plany są na bardzo wczesnym etapie, więc nie jest znana konkretna data turnieju, ale oczekuje się, że impreza może się odbyć tej jesieni w warunkach halowych.

Ostatni raz narodowe mistrzostwa w Wielkiej Brytanii odbyły się w 2002 roku. Wówczas najlepsi okazali się Anne Keothavong i Alex Bogdanovic. Jednak później turnieju nie organizowano z powodu malejącego zainteresowania.

Teraz sytuacja jest inna z uwagi na zawieszenie rozgrywek przez pandemię koronawirusa. Kibice tęsknią za śledzeniem rywalizacji, więc zorganizowanie mistrzostw krajowych mogłoby przyciągnąć uwagę szerszej publiczności. Co więcej, istnieje również nadzieja na silną obsadę, gdyż zawodowe rozgrywki ATP i WTA są zawieszone do końca lipca.

Przed turniejem planowanym na jesień mogą się odbyć także inne rozgrywki wewnątrzpaństwowe. Jamie Murray chętnie zorganizuje męski turniej w czasie, gdy zwykle odbywa się Wimbledon, a najlepsze brytyjskie tenisistki zaproszono do udziału w British Closed Women’s Championships tego lata.

Jednak wszystkie wydarzenia mogą się odbyć tylko za zgodą LTA. W obecnej sytuacji wiele zależy także od wytycznych rządowych, które zadecydują o powrocie tenisa w kraju.