Krecz Osaki. Kenin na drodze do TOP 20

/ Michał Krogulec, źródło: własne, foto: AFP

Ćwierćfinały turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati przyniosły ciekawe rozstrzygnięcia. Swietłana Kuzniecowa wyeliminowała kolejną rozstawioną tenisistkę, a Naomi Osaka przegrała z kontuzją i poddała mecz z Sofią Kenin. Najwyżej rozstawiona w imprezie Western & Southern Open pozostała w grze o tytuł.

Liderka rankingu WTA, Naomi Osaka skreczowała z powodu kontuzji kolana i przedwcześnie zeszła z kortu, rywalizując z Sofią Kenin. Amerykanka wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim to Japonka była lepsza 6:1, ale przy stanie 2:0 w trzeciej partii Osaka nie kontynuowała meczu. Sofia Kenin osiągnęła tym samym kolejny półfinał dużego turnieju, przed tygodniem walczyła o finał w Toronto. Dzięki ostatnim sukcesom od poniedziałku będzie w TOP 20 światowego rankingu, a zaczynała sezon jako 52. rakieta świata.

Nie zwalnia tempa Swietłana Kuzniecowa, po wyeiliminowaniu turniejowej „ósemki” Sloane Stephens, pożegnała też „trójkę” Karolinę Pliszkową. O finał zagra z Ashleigh Barty, która poradziła sobie w trzech setach z Greczynką Marią Sakkari.

Natomiast Sofia Kenin w półfinale zagra z Madison Keys, która w IV rundzie wyrzuciła z imprezy Simonę Halep, rozstawioną z „czwórką”, a teraz rodaczkę Venus Williams.

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

Asleigh Barty (Australia, 1) – Maria Sakkari (Grecja) 5:7, 6:2, 6:0

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) – Karolina Pliszkova (Czechy, 3) 3:6, 7:6(2), 6:3

Sofia Kenin (USA) – Naomi Osaka (Japonia, 2) 6:4, 1:6, 2:0 krecz

Madison Keys (USA, 16) – Venus Williams (USA) 6:2, 6:3