Krótka przygoda Kani. Przegrała z byłą partnerką

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania nie będzie mile wspominać turnieju w Lozannie. Już w 1. rundzie gry podwójnej Polka i Rosjanka Natela Dzalamidze uległy 3:6, 2:6 Anastazjii Potapowej i Janie Sizikowej. Spotkanie trwało zaledwie godzinę i trzy minuty.

Nasza reprezentantka wybrała się do Lozanny z myślą o poprawieniu dorobku deblowego. Jeśli chodzi o singla, ranking pozwala jej wyłącznie na starty w cyklu ITF. Szybka porażka w turnieju gry podwójnej zakończyła więc krótką przygodę Kani w szwajcarskiej imprezie.

Polka wyszła na kort z trzema reprezentantkami Rosji. Po przeciwnej stronie siatki stanęła Jana Sizikowa, którą 26-letnia Polka zna bardzo dobrze. W obecnym sezonie sześciokrotnie tworzyły parę deblową. Tym razem współpracowały z innymi partnerkami. Kania z Natelą Dzalamidze, a Sizikowa z Anastazją Potapową.

Zaczęło się obiecująco, bo to polsko-rosyjski duet dwukrotnie wychodził w pierwszym secie na prowadzenie z przewagą przełamania. Od stanu 3:2 Kania i Dzalamidze przegrały jednak pięć gemów z rzędu. Druga partia nie przyniosła poprawy. Przeciwniczki, podobnie jak w poprzedniej odsłonie rywalizacji, trzy razy doprowadziły do przełamania. Ostatecznie Sizikowa i Potapowa zwyciężyły 6:3, 6:2.

Kolejnymi rywalkami Rosjanek będą reprezentantki gospodarzy – Ylena In-Albon i Conny Perrin. Szwajcarki, obdarzone przez organizatorów dzikimi kartami, sprawiły dużą niespodziankę w 1. rundzie i pokonały rozstawione z numerem dwa Timeę Bacsinszky (Szwajcaria) i Mihaelę Buzarnescu (Rumunia).

Mecz 1. rundy gry podwójnej:

A. Potopowa, J. Sizikowa (Rosja) – P. Kania, N. Dzalamidze (Polska, Rosja) 6:3, 6:2