Krótka przygoda Rosolskiej

/ Tomasz Górski, źródło: własne, foto: Olimpia Dudek/Tenisklub

Alicja Rosolska w parze z Desirae Karawczyk pożegnała się z turniejem gry podwójnej Rogers Cup już w pierwszej rundzie. Polsko-amerykański debel przegrał z Brady i Srebotnik 2:6, 3:6.

Nasza reprezentantka i Desirae Krawczyk utworzyły debla dopiero drugi raz. W San Jose, przed tygodniem przeszły razem jedną rundę Teraz na swojej drodze spotkały debiutującą parę Katerinę Srebotnik i Jennifer Brady.

Amerykanka i Słowenka znakomicie weszły w mecz premierowej rundy w Toronto. Już na starcie przełamały serwis obu rywalek i prowadziły 4:0. Dalsza część seta była bardzie wyrównana, jednak strat Polka z partnerką już nie zdołały odrobić.

Druga odsłona i znów debiutujące zestawienie z przewagą. Tym razem 3:1, które ustawiło partię. Rosolska i Krawczyk miały sposobność aby odrobić breka. Jednak cztery okazje na powrotne przełamanie to było zbyt mało. W końcówce Srebotnik i Brady potwierdziły przewagę i tym razem skończyło się 6:3. Całe spotkanie trwało godzinę i dwie minuty.

Tym samym Polka szybko pożegnała się z kanadyjskim turniejem. Natomiast Brady i Srebotnik w drugiej rundzie zmierzą się z deblem, rozstawionym z numerem siedem, Nicole Melichar i Kweta Peschke.

Pierwsza runda debla:

J. Brady, K. Srebotnik (USA, Słowenia) – A.Rosolska, D. Krawczyk (Polska, USA) 6:2, 6:3