Kto pierwszym triumfatorem nowego Pucharu Davisa? Bukmacherzy oceniają szanse

/ Materiał sponsorowany, źródło: Materiał sponsorowany, foto: AFP

Za nieco ponad miesiąc startuje Puchar Davisa. W tym roku rozgrywki po raz pierwszy rozgrywane będą w nowym formacie. Drużyny grające w najwyższej klasie, czyli World Group rywalizować będą w ramach turnieju rozgrywanego w Madrycie. Licząca 18 zespołów World Group została podzielona na sześć grup po trzy drużyny w każdej. Do ćwierćfinału awansują zwycięscy poszczególnych grup oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Grupę A tworzą ubiegłoroczny finalista Francja, Serbia oraz Japonia. Na pewno świadkami ciekawej rywalizacji będziemy w grupie B, w której zagra broniąca tytułu Chorwacja, pięciokrotny triumfator rozgrywek Hiszpania oraz Rosja. Trzecia grupa składa się z zespołów Argentyny, Niemiec oraz Chile, natomiast w grupie D znalazła się Belgia, 28-krotny triumfator Australia i Kolumbia. Wielka Brytania, Kazachstan i Holandia zagrają w grupie E. Ostatnią grupą jest grupa F, w której rywalizować będą Stany Zjednoczone, Włochy i Kanada.

Turniej odbędzie się w dniach 18-24 listopada 2019 r. W Caja Magica w Madrycie. Tenisiści rywalizować bedą twardej nawierzchni w hali. Organizatorzy zaplanowali, że podczas pierwszych czterech dni imprezy odbędą się wszystkie mecze grupowe. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy zaplanowany jest na 21 listopada, a pozostałe na 22 listopada. Półfinały odbędą się dzień później, a finał zaplanowany został na niedzielę 24 listopada.

Mimo, że do finałów w Madrycie pozostało jeszcze trochę czasu to w trzech polskich, legalnych zakładach bukmacherskich znajdziemy ofertę kursową na zwycięzcę.

 stsForbetBetfanśrednia
Hiszpania44,154,154
Chorwacja66,906,906
Francja7.56,106,107.5
Niemcy7.511,0011,007.5
Serbia89,209,208
USA108,608,6010
Kanada1025,5025,5010
Australia108,808,8010
Rosja1010,5010,5010
Argentyna12.515,5015,5012.5
Wielka Brytania2021,0021,0020
Włochy2526,5026,5025
Belgia2544,5044,5025
Japonia4061,0061,0040
Chile7568,5068,5075
Holandia250100,50100,50250
Kolumbia250100,50100,50250
Kazachstan250100,50100,50250

 

Hiszpania jest największym faworytem zakładów na zwycięzcę Pucharu Davisa 2019. Analitycy zakładów bukmacherskich uważają, ze gospodarze mają ok. 25% szans na odniesienie końcowego triumfu. Z pewnością oczekiwania kibiców będą duże, ponieważ Hiszpania po raz ostatni triumfowała w 2011 roku, a w poprzedniej edycji odpadła w półfinale z Francją (2-3).

Chorwacja przystąpi do turnieju jako obrońca Pucharu. W zeszłym roku została pierwszą nierozstawioną drużyną, która zwyciężyła Davis Cup. Borna Coric i Marin Cilic bez większych problemów poradzili sobie z Jeremym Chardym i Jo Wilfridem Tsongą co pozwoliło Chorwatom uzyskać przewagę 2:0. Co prawda Francuzi wygrali mecz deblowy, ale Lucas Pouille przegrał w pojedynku z Marcinem Cilicem. W tym roku szanse na to, że Chorwaci obronią tytuł szacowane są przez zakłady wzajemne online na ok. 16%.

Francja to najwyżej rozstawiony zespół, ubiegłoroczny finalista oraz zdobywca tytułu w roku 2017, więc nie powinno zaskakiwać, że ponownie jest wymieniana w gronie ścisłych faworytów. Obecnie kursy na Francję wynoszą 7,50 i 6,10 co oznacza, że zakłady bukmacherskie oceniają szanse francuzów na ok 13%.

Co prawda do turnieju jeszcze mamy trochę czasu i kursy mogą ulec zmianie. Na ten moment wydaje się, że te trzy drużyny powinny powalczyć między sobą o końcowy triumf. Wydaje się, że czarnym koniem turnieju może zostać reprezentacja Niemiec. Zaskakiwać może fakt, że szanse ubiegłorocznego półfinalisty, czyli drużyny USA są oceniane na tym samym poziomie co Australii.