Kuala Lumpur: Brytyjczycy za mocni dla Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w półfinale turnieju ATP w Kuala Lumpur. Najwyżej rozstawieni Polacy przegrali z Colinem Flemingiem i Rossem Hutchinsem 3:6, 6:7(3).

12 asów zaserwowali nasi tenisiści, wygrali 30 z 36 akcji po pierwszym podaniu, a mimo tego nie tylko nie wygrali spotkania, ale nie zdobyli nawet seta. Dzisiaj postawa Fleminga i Hutchinsa była jeszcze lepsza i naprawdę trudno było ich zatrzymać.

W pierwszym secie nieco słabsze drugie podanie Polaków ułatwiło sprawę Brytyjczykom. Wykorzystali dwa z aż siedmiu break pointów i wygrali 6:3. W drugiej partii nasi tenisiści się skoncentrowali i serwowali już wyśmienicie. Cały czas kapitalnie grali rywale i, niestety, Fyrstenberg i Matkowski nie potrafili znaleźć na nich sposobu. W tie breaku ulegi 3-7, a w meczu nie mieli ani jednej okazji na przełamanie.

Półfinał debla:
C. Fleming, R. Hutchins (Wielka Brytania) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 1) 6:3, 7:6(3)