Kuala Lumpur: mecz Radwańskiej przełożony; niesamowite spotaknie Janković!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Mecz pierwszej rundy turnieju w Kuala Lumpur pomiędzy Agnieszką Radwańską a Akgul Amanmuradovą został przeniesiony z wtorku na środę. Wszystko za sprawą niesamowitego, trwającego dwie godziny i pięćdziesiąt dziewięć minut, spotkania Jeleny Janković z Caroliną Garcią.

Rozstawiona z „jedynką” Radwańska miała swoim występem kończyć drugi dzień zmagań turnieju BMW Malaysian Open. Polka w pierwszej rundzie trafiła na 27-letnią reprezentantkę Uzbekistanu Akgul Amanmuradovą (118 WTA). Spotkanie to przełożone zostało jednak na środę, gdyż wcześniejsze spotkanie na korcie centralnym zakończyło się kilka minut po północy.

Jego bohaterkami były rozstawiona z numerem dwa Jelena Janković i Caroline Garcia. W dniu dwudziestych siódmych urodzin Serbka sprawiła sobie tenisowy thriller i była bardzo blisko porażki ze 142. w rankingu Francuzką. 18-letnia Garcia w trzecim secie serwowała przy stanie 5:4  oraz 6:5 i co więcej miała trzy piłki meczowej. Pierwszej nie wykorzystała w dziesiątym gemie, a w dwunastym prowadziła 40:15.

Serbka wykorzystała wyraźne zdenerwowanie dużo mniej doświadczonej rywalki i doprowadziła do tie breaku, którego pewnie wygrała 7-2. Cały mecz zakończył się rezultatem 7:6(7), 4:6, 7:6(2).

Nie dość, że samo spotkanie trwało blisko trzy godziny, to jeszcze na kilkadziesiąt minut zostało przerwane przez opady deszczu. Mecz Radwańskiej z Amanmuradovą został tym samym przeniesiony na środę i zostanie rozegrany jako drugi z kolei pojedynek na korcie centralnym. Pierwszy zaplanowany mecz na tym obiekcie rozpocznie się o godzinie 13 czasu lokalnego (6 rano w Polsce).

Jelena Janković (Serbia, 2, WC) – Caroline Garcia (Francja) 7:6(7), 4:6, 7:6(2)