Kubot i Matkowski dokończyli dzieła

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski stracili seta z parą Romain Arneodo / Benjamin Balleret, ale ostatecznie polski duet wyszedł zwycięsko z tego starcia. Tym samym w pierwszym grupowym meczu Polska pokonała Monako 3:0.

Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz pewnie wygrali swoje pojedynki singlowe i zapewnili Polsce zwycięstwo nad reprezentacją Monako. Do rozegrania pozostał debel, który miał ustalić ostateczny rezultat pierwszej grupowej rywalizacji.

Do gry przystąpili Łukasz Kubot i Marcin Matkowski, a ich rywalami byli Romain Arneodo i Benjamin Balleret. Pierwszy z Monakijczyków jest klasyfikowany na 85. miejscu w rankingu deblistów, z kolei drugi nie figuruje w żadnym z rankingów.

Nic więc dziwnego, że Polacy byli zdecydowanymi faworytami, choć partia otwarcia tego nie pokazała. Spotkanie lepiej rozpoczęli Monakijczycy, którzy dwukrotnie przełamali naszych tenisistów i wyszli na prowadzenie 4:0. Największe problemy Polacy mieli z serwisem, o czym świadczy zakończenie gemów podwójnymi błędami. Na odrabianie strat nie pozwolili przeciwnicy, którzy pewnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszym secie. Tak też się stało i po 26 minutach Arneodo i Balleret wygrali partię 6:2.

W drugiej odsłonie reprezentanci Polski wrzucili wyższy bieg i pokazali solidniejszą grę. Objęli prowadzenie 4:1 i wydawało się, że decydujący set to tylko kwestia czasu. Monakijczycy nie poddawali się jednak i wygrali kolejne dwa gemy. Mimo nerwowej końcówki Kubot i Matkowski zdołali doprowadzić do wyrównania.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia polskiej pary 2:0. Nasi tenisiści kontrolowali sytuację na korcie i utrzymywali przewagę przełamania. To zmieniło się w ósmym gemie. Arneodo i Balleret uzyskali breaka i wyrównali na 4:4. Ich radość nie trwała jednak długo, gdyż Polacy odebrali rywalom serwis w kolejnym gemie, a następnie dokończyli dzieła przy własnym podaniu, zwyciężając 2:6, 6:3, 6:4.

W czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Grecją.

Polska – Monako 3:0

Kamil Majchrzak – Romain Arneodo 6:2, 6:2
Hubert Hurkacz – Lucas Catarina 6:4, 6:2
Ł. Kubot, M. Matkowski – R. Arneodo, B. Balleret 2:6, 6:3, 6:4