Kubot i Matkowski zdobyli decydujący punkt!

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali Michaila Pervolarakisa i Stefanosa Tsitsipasa 3:6, 6:4, 6:1. Tym samym Polska wygrała z Grecją 2:1 i objęła prowadzenie w grupie A.

Kamil Majchrzak w pierwszym meczu dnia pewnie wygrał z Michailem Pervolarakisem i dał Polsce prowadzenie. Jako drugi na kort wyszedł Hubert Hurkacz, który miał już znacznie trudniejsze zadanie. Wrocławianin zmierzył się ze Stefanosem Tsitsipasem. Faworyt gospodarzy nie zawiódł i wyrównał stan spotkania. O wszystkim musiał zdecydować mecz deblowy. Początkowo wystawiony był na niego Petros Tsitsipas, młodszy brat Stefanosa. Kapitan reprezentacji Grecji zmienił jednak decyzję i w parze z Pervolarakisem zagrał siódmy tenisista świata.

Po pierwszym secie wydawało się, że ta zmiana może przynieść sukces. Grecka para solidnie się prezentowała i w końcówce partii otwarcia odebrała serwis naszemu duetowi. Zacięta gra toczyła się także w drugim secie. Pervolarakis i Tsitsipas stawiali zacięty opór aż do stanu 5:4 dla Kubota i Matkowskiego. W dziesiątym gemie to jednak nasi tenisiści wzięli sprawy w swoje ręce i doprowadzili do decydującej odsłony.

Powodzenie w końcówce drugiej partii uskrzydliło Polaków, którzy zdołali wywalczyć przełamanie w czwartym gemie i wyszli na prowadzenie 3:1. Od tego momentu Kubot i Matkowski dominowali na korcie i sytuacja była całkowicie pod ich kontrolą. Tym samym po prawie dwóch godzinach gry polski debel zdobył decydujący punkt w rywalizacji z Grecją. Dzięki temu zwycięstwu Polska zapewniła sobie awans do fazy play-off i w marcu powalczy o II Grupę Światową.

W piątek naszą drużynę czeka jeszcze starcie z Luksemburgiem, który przegrał dziś z Monako 0:3.

Polska – Grecja 2-1

Kamil Majchrzak – Michail Pervolarakis 6:4, 6:3
Hubert Hurkacz – Stefanos Tsitsipas 3:6, 1:6
Ł. Kubot, M. Matkowski – M. Pervolarakis, S. Tsitsipas 3:6, 6:4, 6:1