Kubot i Melo grają dalej

/ Kacper Kaczmarek, źródło: własne, foto: AFP

Rozstawieni z “jedynką” Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali hiszpańską parę Roberto Carballes Baena/Jaume Munar 6:3, 7:6(2) i awansowali do drugiej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Po nieudanych zmaganiach w paryskim turnieju przed rokiem, Polak i Brazylijczyk mają coś do udowodnienia francuskiej publiczności w tegorocznej edycji. Wobec nieobecności ubiegłorocznych zwycięzców, Kubot i Melo zostali najwyżej rozstawieni i udanie rozpoczęli zmagania na kortach im. Rolanda Garrosa.

Mimo że Carballes Baena i Munar przed turniejem w Paryżu na ziemi wygrali zaledwie jedno spotkanie, we wtorek  sprawili faworytom sporo problemów. Polak i Brazylijczyk byli blisko straty seta, kiedy w drugiej odsłonie przegrywali już 2:5. Straty jednak udało się obronić, a o wyniku drugiego seta musiała zadecydować rozgrywka tie-breakowa. W niej polsko-brazylijski duet nie pozostawił już złudzeń rywalom i pewnie triumfował 7-2.

W kolejnej rundzie Kubot i Melo zagrają z parą Marcus Daniell/Wesley Koolhol, która wyeliminowała Huberta Hurkacz i Aljaza Bedene.

Pierwsza runda debla

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) – Roberto Carballes Baena, Jaume Munar (Hiszpania) 6:3, 7:6 (7-2).