Kubot i Melo nie obronili tytułu

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Seria zwycięskich meczów Łukasza Kubota i Marcelo Melo w Pekinie została przerwana. W finale polsko-brazylijską parę pokonali Ivan Dodig i Filip Polasek. To drugi wspólny tytuł Chorwata i Słowaka.

To było drugie starcie pomiędzy tymi duetami. W Cincinnati w tym roku lepsi byli Ivan Dodig i Filip Polasek w trzech setach. Tym razem Chorwat i Słowak potrzebowali dwóch partii, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Pierwszy set zdecydowanie padł łupem Dodiga i Polaska, którzy uzyskali jedyne przełamanie w tej odsłonie w szóstym gemie. Chorwat i Słowak grali pewnie i nie pozwolili Kubotowi i Melo na odrobienie strat.

W drugiej partii nierozstawiona para wyszła na prowadzenie 2:0 i wydawało się, że przy dyspozycji, jaką prezentowali, mecz może się szybko skończyć. Polak i Brazylijczyk nie zamierzali się jednak poddawać i znacznie podnieśli swój poziom gry. Wygrali pięć gemów z rzędu, a przy stanie 5:3 mieli nawet piłkę setową. To jednak nie okazało się wystarczające na Dodiga i Polaska, którzy wyszli z opresji i doprowadzili do tie-breaka. W nim jeden mini break zadecydował o końcowym triumfie chorwacko-słowackiej pary.

Tym samym Kubot i Melo nie wygrali ósmego meczu z rzędu w Pekinie i nie obronili tytułu. Polsko-brazylijski duet jest jednak coraz bliżej awansu do turnieju mistrzów w Londynie, gdyż dzięki wynikowi w China Open umocnili się na drugim miejscu w rankingu najlepszych par sezonu 2019.

Finał debla:

I. Dodig / F. Polasek (Chorwacja, Słowacja) – Ł. Kubot / M. Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:3, 7:6 (4)