Kubot i Melo nie zawojują Francji

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie odegrają pierwszoplanowej roli w Roland Garros. Najwyżej rozstawiona para uległa 7:5, 2:6, 3:6 Francuzom Jeremy’emu Chardy’emu i Fabrice’owi Martinowi w 1/8 finału. 

W sobotę na kortach im. Rolanda Garrosa doszło do dwóch starć, w których nasi zawodnicy (Alicja Rosolska i Łukasz Kubot) z pomocą zagranicznych partnerów walczyli z reprezentantami gospodarzy. Niestety nie potoczyły się one po naszej myśli.

Kubot i Melo od początku mieli pod górkę. W pierwszych trzech gemach zdobyli łącznie trzy punkty i musieli gonić rywali. Pogoń wyszła imponująco – nie dość, że udało się odrobić straty, to jeszcze później polsko-brazylijska para obroniła się przed przełamaniem na 3:5, by po upływie kilku minut samemu zwyciężyć 7:5.

W dwóch kolejnych odsłonach rywalizacji z odrobieniem strat był już o wiele większy problem. Francuzi w tym czasie trzykrotnie przełamywali, natomiast sami musieli bronić tylko jednego break-pointa. Koniec końców wygrali cały mecz 5:7, 6:2, 6:3 i dość niespodziewanie awansowali do ćwierćfinału.

Tym samym Kubot i Melo zakończyli tegoroczne starty na kortach ziemnych. Niebawem przeniosą się na trawę, na której zwykli notować zdecydowanie lepsze wyniki.


Wyniki

1/8 finału debla:

J. Chardy, F. Martin (Francja) – Ł.Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) 5:7, 6:2, 6:3