Kubot i Melo pomścili Hurkacza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do trzeciej rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Polak i Brazylijczyk pokonali 4:6, 6:2, 6:4 Marcusa Daniella oraz Wesleya Koolhofa. Dzisiejsi rywale „naszej” pary w pierwszej rundzie ograli Huberta Hurkacza.

W drugiej rundzie debla na Roland Garros mogło dojść do polskiego spotkania, ale Hubert Hurkacz i Aljaż Bedene w pierwszym meczu przegrali z Marcusem Daniellem oraz Wesleyem Koolhofem. To właśnie Nowozelandczyk i Holender stanęli więc naprzeciwko najwyżej rozstawionych Łukasza Kubota i Marcelo Melo.

Polsko-brazylijski duet był faworytem tego spotkania i zaczął je całkiem nieźle – od przełamania w trzecim gemie. Niestety, „nasza” para natychmiast straciła tę przewagę, a na domiar złego w końcówce partii dała się przełamać jeszcze raz i przegrała 4:6. Druga odsłona wyglądała już na szczęście lepiej. Kubot i Melo znów zdobyli breaka w trzecim gemie, lecz tym razem dołożyli jeszcze jednego, a sami pilnowali podania.

Najwyżej rozstawieni debliści w tym turnieju bardzo dobrze serwowali również w decydującym, trzecim secie. W efekcie nie musieli nawet bronić break pointa, a jedna szansa przy podaniu rywali wystarczyła na zdobycie decydującego przełamania. W efekcie Kubot i Melo zwyciężyli 4:6, 6:2, 6:4 i awansowali do trzeciej rundy, powtarzając zeszłoroczny rezultat. O jego poprawienie zagrają z Jeremym Chardym i Fabrice’em Martinem lub Matwe Middelkoopem oraz Timem Puetzem.


Wyniki

Druga runda debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – M. Daniell, W. Koolhof (Nowa Zelandia, Holandia) 4:6, 6:2, 6:4