Kubot i Melo ponownie w finale

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali 7:5, 7:5 Karena Chaczanowa i Andreja Rublowa w półfinale rywalizacji deblowej China Open. Tym samym polsko-brazylijski duet jest już tylko o krok od obrony tytułu.

Przed rokiem „nasz” debel wystąpił w pięciu meczach o tytuł, ponosząc tylko jedną porażkę. W tym roku Kubot i Melo wygrali jak dotąd tytuł mistrzowski w Winston-Salem, ale już w weekend staną przed szansę na kolejny skalp. To dzięki półfinałowemu zwycięstwu nad rosyjskim deblem, o które nie było jednak łatwo.

Chaczanow i Rublow w spotkaniu 1/2 finału postraszyli faworytów. Rosjanie w pierwszej partii prowadzili już 5:1 i w gemach siódmym oraz dziewiątym mieli piłki setowe. Nie zdołali ich jednak wykorzystać i obrońcy tytułu wygrali seta 7:5. W drugiej odsłonie „Kubelo” również byli w kłopotach, gdy rywale objęli prowadzenie 4:2. Ponownie jednak odrobili straty i po raz drugi tego dnia zdołali odwrócić losy seta oraz przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W niedzielnym finale Polak i Brazylijczyk powalczą z rywalami, których wyłoni sobotni pojedynek. Zmierzą się w nim Jamie Murray oraz Neal Skupski z jednej strony i Ivan Dodig oraz Filip Polasek z drugiej. Kubot i Melo walczą nie tylko o obronę tytułu. Punkty zdobyte za awans do finału znacznie przybliżają ich do występu w wieńczących sezon ATP Finals.

Półfinał debla:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – K. Chaczanow, A. Rublow (Rosja, Rosja) 7:5, 7:5