Kubot i Melo powalczą o trzeci triumf!

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo trzeci rok z rzędu zagrają w finale turnieju w Halle. Polak i Brazylijczyk pewnie pokonali w sobotę Bena McLachlana i Jana-Lennarda Struffa 6:4, 6:4. O tytuł „nasza” para powalczy z rozstawionymi z numerem dwa Ravenem Klaasenem i Michaelem Venusem.

W ćwierćfinale Łukasz Kubot i Marcelo Melo wyszli z opresji, broniąc piłkę meczową. Sobotni półfinał miał już znacznie spokojniejszy przebieg, a polsko-brazylijski duet kontrolował sytuację od początku do końca. W walce o finał rywalami obrońców tytułu byli Japończyk Ben McLachlan i Niemiec Jan-Lennard Struff.

Pierwszego breaka Kubot i Melo uzyskali już w trzecim gemie. Od tego momentu czuli się pewniej i w swoich gemach serwisowych byli praktycznie bezbłędni. Przeciwnicy nie mogli im zagrozić, co potwierdzał fakt, że nie mieli oni nawet jednej szansy na odrobienie strat. Tym samym dwukrotni mistrzowie tej imprezy zapisali partię otwarcia na swoje konto 6:4, po 31 minutach.

Druga odsłona była nieco bardziej zacięta, choć już w pierwszym gemie Polak i Brazylijczyk mieli okazję na przełamanie. To jednak wtedy nie nastąpiło i gra toczyła się wyrównanie. Dominacja Kubota i Melo była jednak widoczna, to oni mieli inicjatywę w wymianach, a Japończyk i Niemiec nie byli w stanie skruszyć oporu turniejowej „jedynki”. W siódmym gemie mistrzowie Wimbledonu wyczuli odpowiedni moment i przełamali przeciwników do zera. Reszta meczu była już tylko formalnością. Kubot i Melo za pierwszą piłką meczową zakończyli spotkanie i po 65 minutach gry zameldowali się w trzecim finale w Halle z rzędu.

O tytuł „nasza” para powalczy z rozstawionymi z numerem dwa Afrykanerem Ravenem Klaasenem oraz Nowozelandczykiem Michaelem Venusem. Finał ten zapanowano na godzinę 15:30.

Półfinał debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) – Ben McLachlan, Jan-Lennard Struff (Japonia, Niemcy) 6:4, 6:4