Kubot i Melo pożegnali się z rywalizacją

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali 6:7(2), 3:6 z Leonardo Mayerem i Joao Sousą w meczu trzeciej rundy rywalizacji deblistów. Tym samym Polak i Brazylijczyk nie powtórzą zeszłorocznego wyniku, kiedy na nowojorskich kortach doszli do finału.

W 2018 roku w ostatniej lewie Wielkiego Szlema „nasz” debel przegrał mecz o tytuł mistrzowski z duetem Mike Bryana/Jack Sock. W tym roku Kubot i Melo pożegnali się z myślami o finale po trzecim meczu. Lepszy od nich okazał się duet argentyńsko-portugalski.

Sousa i Mayer to półfinaliści gry podwójnej tegorocznego Australian Open. To, że nie są przypadkową parą, było również widać w niedzielę na korcie. W pierwszej partii w dziewiątym gemie Sousa co prawda dał się przełamać, ale po zmianie stron szybko odrobili straty. Z kolei w tie-breaku zaprezentowali się lepiej od rywali i wyszli na prowadzenie w spotkaniu. Wygrana w pierwszym secie uskrzydliła Sousę i Mayera, którzy nie zwalniali tempa. W trzecim gemie przełamali serwis Łukasza Kubota, z kolei spotkanie zakończyli w dziewiątym, przy podaniu Marcelo Melo.

Rywalami Portugalczyka i Argentyńczyka w spotkaniu ćwierćfinałowym będą mistrzowie wielkoszlemowi z tegorocznego Roland Garros – Andreas Mies i Kevin Krawietz.


Wyniki

Trzecia runda debla:

Leonardo Mayer / Joao Sousa (Argentyna, Portugalia) – Łukasz Kubot / Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 7:6(2), 6:3