Kubot i Melo przed szansą na trzeci tytuł

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Tylko jeden mecz dzieli Łukasza Kubota i Marcelo Melo od trzeciego wspólnego triumfu w Wiedniu. W półfinale Polak i Brazylijczyk pokonali doświadczonych Francuzów – Pierre’a-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta. W meczu o tytuł ich przeciwnikami będą Rajeev Ram oraz Joe Salisbury.

Ze stolicy Austrii Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo mają wyjątkowo dobre wspomnienia, bo wygrywali tu wspólnie w latach 2015-2016. Przez tegoroczny turniej w Wiedniu szli jak burza, a w półfinale trafili na rywali, których dobrze znają – rozstawionych z numerem trzy Pierre’a-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta. Z Francuzami mierzyli się wcześniej dwukrotnie, a bilans tych spotkań był remisowy.

Oba sety miały dość podobny przebieg. W pierwszym Kubot i Melo nie wykorzystali dwóch break pointów przy stanie 1:1, a potem sami musieli raz bronić się przed przełamaniem. Wyszli jednak z opresji, przełamali rywali i przewagę spokojnie utrzymali do końca, wygrywając 6:4. O losach drugiej partii zdecydował break przy stanie 1:1. Także tym razem polsko-brazylijska para nie dała się dogonić. Kubot z Melo zmarnowali co prawda trzy meczbole przy serwisie rywali, lecz przy własnym podaniu zamknęli mecz i zwyciężyli 6:4, 6:4.

Tym samym Polak oraz Brazylijczyk po raz trzeci zagrają o triumf w Wiedniu. Ich finałowymi przeciwnikami będą Rajeev Ram i Joe Salisbury.


Wyniki

Półfinał debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – P. H. Herbert, N. Mahut (Francja, 3) 6:4, 6:4