Kubot i Melo rozbici w super tie-breaku

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot nie wygra po raz trzeci imprezy w Den Bosch. Tym razem nasz reprezentant pożegnał się z imprezą już po meczu ćwierćfinałowym. Lepsi okazali się Brytyjczyk Dominic Inglot i Amerykanin Austin Krajicek. Kubotowi partnerował oczywiście Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para przegrała 7:5, 3:6, 3-10.

Pięć miesięcy sezonu 2019 za nami, a Kubot i Melo wciąż czekają na pierwsze turniejowe zwycięstwo. W poprzednich latach mocno pobudzili apetyty kibiców, sięgając wspólnie po 12 mistrzowskich tytułów. Jeden z nich wywalczyli przed dwoma laty właśnie w Den Bosch. Rok temu odpadli w półfinale, a tym razem przeszkodzą nie do przejścia okazali się ćwierćfinałowi przeciwnicy.

Podobnie jak przed rokiem, lepszy od polsko-brazylijskiego duetu okazał się Dominic Inglot. W poprzedniej edycji holenderskiej imprezy Brytyjczyk grał jednak w parze z Franko Skugorem, a obecnie dzieli kort z Austinem Krajickiem.

To jednak Kubot i Melo, rozstawieni w Den Bosch z numerem jeden, wygrali pierwszego seta. Wydawało się, że nieunikniony będzie tie-break, jednak w jedenastym gemie, przy stanie 5:5 doszło do pierwszego w meczu przełamania. Później Polakowi i Brazylijczykowi została już tylko formalność, czyli wygranie własnego gema serwisowego po zmianie stron. Drobne problemy się pojawiły, ale udało się doprowadzić do szczęśliwego końca.

Niestety były to tylko miłe złego początku. W drugiej odsłonie rywalizacji Kubot i Melo znacznie gorzej serwowali, a na dodatek nie wykorzystali żadnej z sześciu szans na przełamanie. Nie poszli za ciosem i przegrali tę część gry 3:6. Później było jeszcze gorzej. W super tie-breaku nic nie układało się po myśli Polaka i Brazylijczyka. Rywale szybko zdobyli dużą przewagę i ostatecznie wygrali decydującą rozgrywkę 10-3.

Łukasz Kubot stracił tym samym szansę na trzecie w karierze zwycięstwo w Den Bosch. Pierwszy triumf odniósł w 2015 roku wspólnie z Ivo Karloviciem. Z kolei w 2017 roku wygrał wspólnie z Marcelo Melo.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:
D. Inglot, A. Krajicek (Wielka Brytania, USA) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) 5:7, 6:3, 10-3