Kubot i Melo rozpoczęli ważny turniej od zwycięstwa nad Dźokoviciem!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo od zwycięstwa rozpoczęli zmagania na kortach twardych w Cincinnati. W pierwszej rundzie imprezy wchodzącej w skład serii ATP Masters 1000 pokonali 6:2, 6:3 Novaka Dźokovicia i Janko Tipsarevicia. Dla lidera rankingu ATP był to dopiero czwarty deblowy występ w obecnym sezonie. 

Kubot i Melo zostali rozstawieni w Cincinnati z numerem dwa. Już w pierwszej rundzie trafili jednak na bardzo wymagających przeciwników. O klasie Novaka Dźokovicia, ale też Janko Tipsarevicia nikogo nie trzeba przekonywać. Swego czasu również drugi z wymienionych Serbów był notowany w czołowej dziesiątce rankingu ATP. Pierwszy to oczywiście żywa legenda tenisa.

To właśnie na Dźokoviciu skupiały się spojrzenia większości kibiców. Nic dziwnego, dla lidera rankingu ATP był to pierwszy występ od 14 lipca, kiedy w finale Wimbledonu pokonał Rogera Federera. Na szczęście, jeśli chodzi o grę podwójną nie będzie miał już więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Za burtę turnieju wyrzucili go Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polsko-brazylijska para przystąpiła do spotkania bardzo skoncentrowana, co zaowocowało szybkim objęciem prowadzenia 3:0. Później przewaga jeszcze urosła i Kubot z Melo wygrali pierwszą partię 6:2.

W drugim secie Serbowie ugrali o jednego gema więcej, ale nerwów było jeszcze mniej niż w poprzedniej odsłonie rywalizacji. Kubot i Melo przy własnym podaniu stracili tylko dwa punkty. Sami wykorzystali natomiast czwartą szansę na przełamanie, dzięki czemu po godzinie rywalizacji mogli wznieść ręce w geście triumfu. Zwycięstwo 6:2, 6:3 nad Dźokoviciem i Tipsareviciem śmiało można nazwać wymarzonym początkiem rywalizacji w Cincinnati.

Polsko-brazylijska para jako jedna z pierwszych awansowała do 1/8 finału. Na tym etapie jej rywalami będą Christian Garin i Benoit Paire lub Radu Albot i Karen Chaczanow. Niezależnie od rozstrzygnięcia w spotkaniu potencjalnych rywali, to Kubot i Melo będą uznawani za faworytów w walce o ćwierćfinał.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – N. Dźoković, J. Tipsarević (Serbia) 6:2,