Kubot i Melo z udanym rewanżem i biletami do Londynu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Ivana Dodiga i Filipa Polaska 6:4, 7:6(2) w meczu ćwierćfinałowym turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Tym samym Polak i Brazylijczyk zrewanżowali się rywalom za niedawną porażkę.

Tenisiści, którzy wyszli w piątek, by walczyć o miejsce w półfinale rywalizacji deblowej chińskiego tysięcznika, znają się dość dobrze. Ivan Dodig to były deblowy partner Marcelo Melo. Zatem zna słabe i dobre strony Brazylijczyka, jak mało kto. Obie pary walczyły ze sobą w tym roku już dwukrotnie i oba pojedynki wygrali Chorwat i Słowak. W sierpniu w Cincinnati o losach meczu zadecydował super tie-break. Z kolei w niedzielnym finale w Pekinie „nasz” debel przegrał wyraźniej.

Pierwsza partia rozstrzygnęła się w siódmym gemie, gdy Kubot i Melo przełamali podanie rywali. Uzyskanej przewagi Polak i Brazylijczyk już nie oddali i wygrywając seta 6:4, objęli prowadzenie w meczu.  W drugiej odsłonie oba duety miały swoje szanse na przełamanie podania rywali. A Polasek i Dodig mieli nawet dwie okazje przy swoim podaniu, by wygrać seta. Jednak Kubot oraz Melo wyszli z opałów obronną ręką i doprowadzili do tie-breaka. W tym od stanu 2-2 wygrali pięć punktów z rzędu i zakończyli spotkanie.

Awansując do półfinału Rolex Shanghai Masters polsko-brazylijski duet zapewnił sobie udział w kończącym sezon turnieju Nitto ATP Finals 2019. W piątkowym półfinale rywalami Kubota i Melo będą Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin.

Ćwierćfinał debla:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – I. Dodig, F. Polasek (Chorwacja, Słowacja) 6:4, 7:6(2)