Kubot i Melo zagrają z pogromcami Bryanów

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału Wimbledonu, po raz trzeci w tegorocznym turnieju wygrywając w czterech setach. Teraz czeka ich pierwsze starcie z rozstawionymi rywalami, którzy na dodatek wyrzucili z turnieju braci Bryanów.

Tegoroczny Wimbledon przebiega na razie po myśli najwyżej rozstawionych Łukasza Kubota oraz Marcelo Melo. Zwycięzcy z 2017 roku odprawiają niżej notowanych rywali, choć momentami mają nieco problemów. Tak było również w meczu trzeciej rundy z Marcelo Demolinerem oraz Divijem Sharanem. Spotkanie „nasz” duet zaczął od przełamania rywali i prowadzenia 3:0, lecz później serwis stracił Kubot. W końcówce udało się za to przełamać Sharana, dzięki czemu polsko-brazylijska para wygrała 7:5.

W drugiej odsłonie Kubot i Melo przełamali rywali w ósmym gemie, ale po chwili Brazylijczyk nie wykorzystał okazji na zakończenie partii przy własnym podaniu. O wszystkim rozstrzygnął dopiero tiebreak, w którym minimalnie lepsi okazali się Demoliner z Sharanem, wykorzystując jedną z trzech piłek setowych w walce na przewagi. „Nasz” duet też miał wcześniej jednego setbola.

Trzeci set był jedynym, w którym obie pary utrzymywały serwis. Jedynego break pointa mieli Kubot oraz Melo, lecz nie wykorzystali tej szansy. Byli za to lepsi w tiebreaku, wygrywając go do sześciu po drugiej piłce setowej. To podbudowało ich przed czwartą partią. Demoliner i Sharan nie mieli w niej nawet jednego break pointa, a polsko-brazylijski duet wykorzystał jedyną okazję i zwyciężył 7:5, 6:7(8), 7:6(6), 6:3.

W ćwierćfinale Kubota i Melo czeka prawdopodobnie spore wyzwanie. Rywalami będą rozstawieni z numerem 11 Nicolas Mahut i Edouard Roger-Vasselin. Francuzi w trzeciej rundzie pokonali w czterech setach braci Boba i Mike’a Bryanów.

Trzecia runda debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – M. Demoliner, D. Sharan (Brazylia, Indie) 7:5, 6:7(8), 7:6(6), 6:3