Kubot i Melo ze stratą seta, ale z awansem do ćwierćfinału

/ Jakub Karbownik , źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Rohanna Bopanne i Denisa Shapovalova 6:4, 3:6, 10-7 w meczu drugiej rundy debla turnieju Rolex Shanghai Masters. Polak i Brazylijczyk przegrali co prawda pierwszego seta w Szanghaju, ale są o krok bliżej obrony tytułu.

W czwartkowym spotkaniu kluczowym momentem pierwszej partii był dziewiąty gem. Shapovalov popełnił wówczas podwójny błąd serwisowy przy „breakpoincie” i w ten sposób oddał gema rywalom, którzy po zmianie stron dopełnili dzieła, wygrywając seta 6:4. W drugiej partii wszystko szło zgodnie z planem obrońców tytułu tylko przez pierwsze trzy gemy. Gdy tenisista z Kraju Klonowego Liścia ponownie przegrał swoje podanie, wydawało się, że Kubot i Melo pewnie zmierzają do końca spotkania. Jednak wtedy doszło do podwójnego przełamania serwisu. I z 2:1 dla Polaka i Brazylijczyka zrobiło się 5:2 dla rywali, którzy wykorzystując trzecią piłkę setową, wyrównali stan meczu.

W tenisowej dogrywce obrońcy tytułu szybko odskoczyli na trzy punkty. Jednak przy wyniku 4:1 hindusko-kanadyjska para, głównie za sprawą Shapovalova, zdołała wyrównać. W drugiej części super tie-breaka ciężar gry wziął na swoje barki Kubot, dzięki czemu obrońcy tytułu mogli się cieszyć z awansu do najlepszej ósemki.

W piątkowym ćwierćfinale obrońcy tytułu staną przed szansą na rewanż za niedzielną porażkę w Pekinie. Ich rywalami będą zwycięzcy rywalizacji w stolicy Chin – Filip Polasek oraz Ivan Dodig.

Druga runda debla

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – R. Bopanna, D. Shapovalov (Indie, Kanada) 6:4, 3:6, 10-7