Kuczer i Matuszewski w 1/8 finału

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto:

Daria Kuczer i Piotr Matuszewski przeszli pierwszą rundę turnieju gry mieszanej w ramach Uniwersjady. Polski duet pokonał Australijczyków Kaitlin Staines i Scotta Jonesa.

Mikst to ostatnia nadzieja na medal dla Polski w tenisie na Uniwersjadzie. Turniej gry mieszanej rozpoczął się we wtorek. Daria Kuczer i Piotr Matuszewski w pierwszej rundzie stanęli naprzeciw Kaitlin Staines i Scotta Jonesa z Australii. Po wyrównanym meczu nasi reprezentanci awansowali do 1/8 finału.

W pierwszym secie Polacy przegrywali już 1:4. Na szczęście zdołali odrobić tę stratę i ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. Po wyrównanej walce i obronieniu jednej piłki setowej, wygrali go 10:8. Przebieg drugiej partii był niemal odwrotny. Tym razem to Kuczer i Matuszewski prowadzili już 3-0, jednak wypuścili tę przewagę i do rozstrzygnięcia konieczny ponownie był „trzynasty gem”. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęli Staines i Jones – prowadzili już 3-0 i mieli dwie piłki setowe, ale po jego zakończeniu cieszyli się Biało-Czerwoni. Nie pozwolili rywalom doprowadzić do wyrównania i wykorzystali już pierwszego meczbola.


Wyniki

Daria Kuczer, Piotr Matuszewski (Polska) – Kaitlin Staines, Scott Jones (Australia) 7:6(8), 7:6(6)