Kuwejt chce turnieju ATP, Nadal otwiera tam Akademię

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: TennisWorld, Kuwait Times, foto:

Władze Kuwejtu planują tenisowe inwestycje. Szejk Ahmad – prezes Kuwejckiego i Arabskiego Związku Tenisowego zapowiedział starania o organizację turnieju ATP i otwarcie Akademii Rafaela Nadala.

Szejk Ahmad, w trakcie konferencji prasowej towarzyszącej spotkaniu z przewodniczącym Azjatyckiej Federacji Tenisowej i wiceprzewodniczącym oraz kandydatem na przewodniczącego ITF Anilem Khaną, powiedział: Będzie trzeci turniej ATP [w kraju arabskim] po tych w Katarze i w Dubaju. Zachęcimy najlepszych do udziału w Kuwait Open. Nie zapomnimy też o samodzielnych klubach sportowych, przeciwnie, będziemy je wspierać, by miały one bazę do wychowywania reprezentantów kraju. Liczymy na współpracę, która pozwoli kuwejckim zawodnikom grać na najwyższym poziomie we wszystkich arabskich, azjatyckich i światowych turniejach.

W styczniu w Kuwejcie ma zostać otwarty międzynarodowy kompleks tenisowy im. Szejka Al-Abdallaha Al-Jabera. Khana wyraził na miejscu swój podziw dla powstającego obiektu, który ma będzie jednym z najnowocześniejszych na świecie. Szejk Ahmad zapowiedział również, że wkrótce w jego kraju powstanie Akademia Rafaela Nadala. Wedle zapowiedzi 18-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych we własnej osobie ma zagrać mecz podczas jej otwarcia.