Kuzniecowa ponownie w ćwierćfinale turnieju WTA

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka ma za sobą kolejny trzysetowy mecz w turnieju Western & Southern Open. Z dobrej strony prezentuje się w Cincinnati Swietłana Kuzniecowa, które zameldowała się w ćwierćfinale imprezy pod auspicjami WTA pierwszy raz od kwietnia.

Tym razem dwukrotnej mistrzyni wielkoszlemowej Naomi Osaki problemy zgotowała reprezentantka Tajwanu Su Wei-Hsieh. Dwie i pół godziny potrzebowała Japonka, rozstawiona z „dwójką” w Cincinnati. Koniec końców wygrała 7:6(3), 5:7, 6:2. Jej następną przeciwniczką, w walce o półfinał, będzie Sofia Kenin, która poradziła sobie w dwóch setach z Eliną Switoliną.

Świetnie poczyna sobie w rywalizacji w turnieju rangi WTA Premier 5 Swietłana Kuzniecowa, plasująca się obecnie na peryferiach rankingu (obecnie 153. miejsce, niegdyś była wiceliderką notowania). W II rundzie po obronie piłek meczowych wygrała z Dajaną Jastremską, a teraz potrzebowała ledwie 53 minut, aby pokonać Sloane Stephens 6:1, 6:2. W ćwierćfinale zmierzy się z Venus Williams. Ostatni raz w tej fazie imprezy WTA była w kwietniu na kortach ziemnych w Lugano.

Szansę na tytuł w Cincinnati straciła Simona Halep, która po dramatycznym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu przegrała z Madison Keys.