Kvitova zrezygnowała z występu. Wielka strata dla turnieju

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Petra Kvitova niemal do ostatniej chwili czekała z podjęciem decyzji dotyczącej występu w Roland Garros. Mecz z udziałem dwukrotnej mistrzyni wielkoszlemowej był w planie gier na poniedziałek, ale ostatecznie do niego nie dojdzie. Kontuzjowaną Czeszkę zastąpi Słowenka Kaja Juvan.

Rezygnacja Kvitovej z występu w Paryżu to duża strata dla całego turnieju. Zabraknie jednej z najlepszych zawodniczek w obecnym sezonie, a może nawet najlepszej. W końcu to właśnie Czeszka przewodzi w rankingu WTA Race, który zlicza punkty od początku roku kalendarzowego.

Kvitova zamieściła w mediach społecznościowych krótkie oświadczenie. Tłumaczy w nim, że powodem decyzji był ból w lewym przedramieniu, który dokucza jej od kilku tygodni. Czeszka zaznaczyła, że gdyby pojawiła się w poniedziałek na korcie, jej sytuacja zdrowotna mogłaby się jeszcze pogorszyć. Wolała nie podejmować ryzyka i zrezygnować z rywalizacji na kortach Rolanda Garrosa. Miejscu dla nim szczególnym, bo właśnie tam dwa lata temu wróciła do rywalizacji po ataku nożownika. Na koniec reprezentantka naszych południowych sąsiadów zaznaczyła, że już nie może doczekać się występu w 2020 roku.

Miejsce Kvitovej w turniejowej drabince zajęła Kaja Juvan. Słowenka wystąpi w roli ,,szczęśliwej przegranej” z kwalifikacji i rozpocznie zmagania od pojedynku z Soraną Cirsteą.