Kwalifikantka wyeliminowała Bencic

We wtorek udanie rywalizację w Upper Austria Ladies Linz rozpoczęły Donna Vekić i Julia Goerges. Dużą niespodziankę sprawiła Anna-Lena Friedsam, która wyeliminowała Belindę Bencic.

Szwajcarka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i odskoczyła na 4:0, ale sześć następnych gemów padło łupem Niemki i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Turniejowa „dwójka” nie podłamała się tym niepowodzeniem. W drugiej partii była lepsza o dwa przełamania i szybko doprowadziła do wyrównania. W decydującej odsłonie meczu górą ponownie była jednak tenisistka z kwalifikacji i to ona po godzinie i 51 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Myślę, że to był bardzo dobry mecz z obydwu stron – przyznała Bencic. – Myślę, że ona zagrała dzisiaj niesamowicie. To byłoby wspaniałe, jakby grała ta codziennie. Uważam, że ja też zagrałam bardzo dobrze, więc chyba niewiele więcej mogłam zrobić. Może w kilku momentach mogłam zrobić coś inaczej, ale ogólnie jestem zadowolona ze swojego występu.

O ćwierćfinał Anna-Lena Friedsam zagra z Jeleną Rybakiną, która wyeliminowała Ninę Stojanović.

Los Belindy Bencic podzieliła Barbora Strycova. Rozstawiona z numerem 7 Czeszka nie sprostała Alize Cornet. Francuzka w obydwu partiach zwyciężyła z przewagą jednego „breaka”.

Żadnych problemów z awansem do drugiej rundy austriackich zawodów nie miały Julia Goerges i Donna Vekić. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów w dwóch setach pokonała Margaritę Gasparian, a Chorwatka oddała tylko dwa gemy Polonie Hercog.

We wtorek udanie rywalizację w Linzu rozpoczęły również Alison Van Uytvanck, Laura Siegemund, Kristina Mladenovic i Cori Gauff, która dostała się do turnieju jako „szczęśliwa przegrana”.