Kyle Edmund przeszedł operację

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/bbc.com, foto: AFP

Kyle Edmund walczy z kontuzjami od dłuższego czasu. Ostatnio Brytyjczyk przeszedł operację lewego kolana i na korcie nie pojawi się przez kilka kolejnych miesięcy.

Edmund problemy z kolanami ma od października 2018 roku. Wykryto wtedy obecność płynu. Co ciekawe, 2018 rok był udany dla 26-latka pod względem osiąganych wyników, gdyż dotarł między innymi do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Później Edmund pojawiał się wprawdzie na kortach, aczkolwiek nie były to zbyt długie okresy.

Brytyjczyk chciał uniknąć operacji, gdyż każdy zabieg to ryzyko, zwłaszcza dla zawodowego sportowca. Sytuacja zmusiła go jednak do zabiegu, który wykonał doktor Roland Biedert. Profesor operował wcześniej takich tenisistów jak Roger Federer, Stan Wawrinka i Juan Martin del Potro.

Teraz Edmunda czeka długa i żmudna rehabilitacja. Nie ma większych szans, aby aktualnie 68. zawodnik rankingu ATP pojawił się na tegorocznym Wimbledonie. Trzeba mieć jednak nadzieję, że ta operacja pozwoli wreszcie skupić się tenisiście z Johannesburga na tenisie.