Kyrgios i Shapovalov za burtą

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Nick Kyrgios zakończył udział w Mercedes Open po zaledwie 54 minutach. Lepszy od Australijczyka okazał się Matteo Berrettini. Jedynym Kanadyjczykiem, który nie awansował do drugiej rundy był Denis Shapovalov. 20-latek trzeci raz w tym sezonie przegrał z Janem-Lennardem Struffem.

To nie był udany dzień dla Australijczyków. Z turniejem pożegnało się aż trzech z nich. John Millman został wyeliminowany przez Dustina Browna, który w drugiej rundzie zmierzy się Alexandrem Zverevem. Nick Kyrgios także nie może być zadowolony ze swojego występu. Lepszy od niego był Matteo Berrettini, po niecałej godzinie gry.

Najbliżej sukcesu był Alexei Popyrin. Australijczyk stoczył trzysetowy bój z Milosem Raonicem i niewiele zabrakło, aby to on był rywalem Jo-Wilfrieda Tsongi w drugiej rundzie. W trzeciej partii Popyrin wyszedł na prowadzenie 2:0, ale nie wykorzystał tej szansy i dał się odłamać w kolejnym gemie. Losy decydującego seta musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym to Raonicowi wystarczył jeden mini break, by zakończyć mecz na swoją korzyść.

Dobrze poradził sobie także rodak Raonica, Felix Auger-Aliassime. Młody Kanadyjczyk rozegrał pierwszy mecz w karierze na trawie w imprezie w głównym cyklu, a jego przeciwnikiem był Ernests Gulbis. 18-latkowi z Montrealu w każdym secie wystarczyło jedno przełamanie. Następnym rywalem Auger-Aliassime’a będzie Gilles Simon, który pokonał w trzech setach Petera Gojowczyka.

W ślady kolegów z reprezentacji nie poszedł Denis Shapovalov. 20-latek urodzony w Tel Awiwie ponownie nie zdołał pokonać Jana-Lennarda Struffa. Niemiec pokonał Kanadyjczyka trzeci raz w tym roku. Poprzednie dwa zwycięstwa odniósł w Monte Carlo i podczas Roland Garros. W kolejnej rundzie zawodnik z Warstein zmierzy się z Miomirem Kecmanovciem.

Z kolei Gael Monfils pomyślnie otworzył sezon na kortach trawiastych, choć łatwo nie było. Potrzebował dwóch i pół godziny, aby wyeliminować Steve’a Johnsona. Amerykanin prowadził w trzeciej partii 3:1, ale nie zdołał wykorzystać tej szansy i to ostatecznie Francuz zagra w drugiej rundzie z Denisem Kudlą.

Gael Monfils (Francja, 5) – Steve Johnson (USA) 7:5, 5:7, 7:6 (6)

Milos Raonic (Kanada, 6) – Alexei Popyrin (Australia, Q) 6:7 (6), 6:4, 7:6 (4)

Felix Auger-Aliassime (Kanada, 7) – Ernests Gulbis (Łotwa) 7:5, 6:3

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Denis Shapovalov (Kanada, 8) 7:5, 6:4

Matteo Berrettini (Włochy) – Nick Kyrgios (Australia) 6:3, 6:4

Dustin Brown (Niemcy, Q) – John Millman (Australia) 6:4, 7:6 (3)

Marton Fucsovics (Węgry) – Juame Munar (Hiszpania) 7:6 (5), 6:4

Denis Kudla (USA) – Viktor Galović (Chorwacja, Q)  6:3, 6:2

Lucas Pouille (Francja, WC) – Feliciano Lopez (Hiszpania, Q) 6:3, 3:6, 7:6 (7)