Kyrgios: Nie chcę być lekkomyślny

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Nick Kyrgios opowiedział w ostatnim wywiadzie o swoim życiu w ciągu ostatniego roku. Mówił, jak spędzał czas poza kortem oraz wyraził gotowość do udziału w najbliższych turniejach.

Australijczyk ostatni raz pojawił się na korcie w lutym ubiegłego roku podczas turnieju ATP 500 w Acapulco. Poddał wtedy mecz w pierwszej rundzie z Ugo Humbertem. Później byliśmy świadkami przerwy w rozgrywkach przez pandemię koronawirusa. W sierpniu powoli zaczynały wracać rozgrywki tenisowe, jednak Kyrgiosa na żadnym z nich nie zobaczyliśmy. Co więc robił  przez tyle miesięcy?

Cieszyłem się z powrotu do domu w Canberze. Dzięki temu mogłem spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi oraz spojrzeć na sprawy zarówno na korcie, jak i poza nim. Mieliśmy różne blokady i pewne ograniczenia, ale wydaje mi się, że, jak dotąd, Australia całkiem dobrze poradziła sobie z sytuacją z Covid-19. Dałem ciału trochę przerwy, ale teraz jestem z powrotem na korcie, ciężko pracując, aby przygotować się na australijskie lato – wyjaśnia 25-latek.

Australijski tenisista docenił możliwość przebywania z bliskimi osobami w rodzinnym mieście. – Myślę, że niektórzy gracze czerpią korzyści z braku tłumów, podczas gdy inni żywią się energią. Możliwość trenowania i ćwiczeń w moim rodzinnym mieście z pewnością zrobiła ogromną różnicę. Poza tym, otoczenie się rodziną i przyjaciółmi zdecydowanie utrzymuje mnie w doskonałym nastroju – mówi.

Kyrgios jest przekonany, że Tennis Australia zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom australijskich turniejów. Przyznał również, że jest gotowy do rozpoczęcia sezonu oraz dał wyraz sympatii dla fanów, którzy zawsze wypełniali korty Melbourne Park podczas  Australian Open.

Chcę, aby wszyscy byli bezpieczni. Na świecie są ważniejsze rzeczy niż tenis, a ja po prostu nie chcę, aby sport stawiał się nad zdrowiem innych. Uwielbiam grać przed fanami, zwłaszcza w Melbourne podczas Australian Open. Ale nie chcę być lekkomyślny. To powiedziawszy, wiem, że stawką jest wiele rzeczy. Jestem przekonany, że Tennis Australia podejmie niezbędne kroki, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy są to tłumy w ćwiartce, w połowie, czy przy pełnej pojemności. Czuję się świetnie przed rozpoczęciem sezonu i jestem gotowy do startu – zakończył 47. tenisista rankingu ATP.