Kyrgios o Adria Tour: To była bezmyślna decyzja

/ Dominika Opala , źródło: www.bbc.com /własne, foto: AFP

Po tym, jak okazało się, że Grigor Dimitrow, Borna Czorić i Victor Troicki są zakażeni koronawirusem, nie cichną komentarze na temat organizacji Adria Tour. Głos zabrali także inni tenisiści, wśród nich Nick Kyrgios, który uważa, że gra w tym turnieju była głupotą. 

W niedzielę Grigor Dimitrow poinformował, że jego test na obecność Covid-19 miał wynik pozytywny. W poniedziałek rano taką informację przekazał też Borna Czorić, który grał mecz z Bułgarem w Zadarze. Po tych wydarzeniach ruszyła fala krytyki na Adria Tour, a także na Novaka Dżokovicia, który był organizatorem imprezy. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele przykładów zachowań ilustrujących, że nie były przestrzegane żadne zasady bezpieczeństwa zarówno w Belgradzie, jak i w Zadarze.

Głos w tej sprawie zabrali inni tenisiści, którzy krytycznie wypowiedzieli się o tych zdarzeniach. Daniel Evans uważa, że Dżoković powinien odpowiedzieć na kilka pytań.

Musi czuć za to odpowiedzialność. Ujmując to w ten sposób, nie sądzę, że powinna być zorganizowana impreza i wspólne tańczenie – ocenił Brytyjczyk. – Organizacja turniejów pokazowych jest dobra, ale nawet jeśli w tym kraju nie ma wytycznych do zachowania dwumetrowej odległości, to i tak starałbym się trzymać z dala od innych – dodał.

Do sytuacji odniósł się także rodak Evansa, Andy Murray, który w tym tygodniu zagra w „The Battle of the Brits” w Londynie.

Gdy zaczniesz masowe spotkania z ludźmi przybywającymi z różnych krajów, to jest to przepis na wybuch ogniska zakażenia – powiedział dwukrotny mistrz Wimbledonu. – Jest to lekcja dla nas wszystkich. Jeśli jeszcze tego ktoś nie zrobił, to należy to brać niezwykle poważnie i zachować, jak najwięcej środków bezpieczeństwa – dodał.

Nick Kyrgios z kolei opublikował komentarz w tej sprawie za pośrednictwem Twittera. Australijczyk ocenił, że to była bezmyślna decyzja o zorganizowaniu tej „pokazówki”.

Tak się dzieje, kiedy lekceważysz wszystkie ustalone zasady. Ten wirus to nie jest żart – zakończył.