La Bisbal D’Emporda: Kawa kończy udział w turnieju

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: Olga Pietrzak/PZT

Katarzyna Kawa odpadła z turnieju WTA 125 rozgrywanego w mieście La Bisbal D’Emporda. Polka po ponad dwuipółgodzinnym meczu musiała uznać wyższość Oksany Selekhmetewej. 

Reprezentantka naszego kraju przystępowała do meczu z 21-latką w roli zdecydowanej faworytki. W poprzedniej rundzie Polka pokonała turniejową „trójkę”. Ponadto panie dzieli ponad 650 pozycji rankingowych. Pierwsza partia miała dość nerwowy przebieg – żadna z tenisistek nie mogła ustabilizować gry. Najlepiej o tym świadczy fakt aż trzynastu break pointów na przestrzeni całego seta. Pierwsze trzy gemy kończyły się na korzyść returnujących – na prowadzenie po serii trzech przełamań wysunęła się Rosjanka. Kawa zmagała się z nieskutecznością. Nie wykorzystała żadnej z sześciu późniejszych break pointów, a także miała problemy z grą przy własnym podaniu. Efektem tego było zdecydowane zwycięstwo Selekhmetewej.

Druga odsłona pojedynku miała zdecydowanie najbardziej wyrównany przebieg. Jej początek mógł jednak przysporzyć kibicom Polki lekkich obaw. Kawa już w pierwszym gemie dała się przełamać. Później Polka nie pozwoliła jednak rywalce na powiększenie przewagi. W kolejnych gemach inicjatywę przejmowały serwujące. W gemie przy 4:3 Rosjanka zaliczyła jednak moment słabszej dyspozycji. Kawa skorzystała z tej okazji i przełamała rywalkę do zera. Końcówka seta miała wyrównany przebieg. Najpierw break pointa przy 5:5 wywalczyła Selekhmetewa. Reprezentantka naszego kraju wyszła jednak z opresji i nie pozwoliła Rosjance na serwowanie po triumf. Po chwili to Kawa stanęła w obliczu piłek na przełamanie. Dwunasty gem był najdłuższym w całym secie. Po trzynastu rozegranych punktach Polka wykorzystała setbola i zakończyła partię po prawie godzinie gry.

Decydujący set rozpoczął się podobnie jak poprzedni. Tym razem jednak Selekhmetewa spisywała się lepiej podczas kolejnych gemów. Kawa nie zdołała odrobić straty. Polka zdołąła co prawda przełamać, lecz 21-latka szybko ponownie odebrała jej serwis. Reprezentantka Polski musiała bronić piłek meczowych przy własnym podaniu. Selekhmetewa wykorzystała już pierwszego meczbola. Zwycięstwo Rosjanki może być postrzegane jako spora niespodzianka.


Wyniki

Druga runda singla:

Oksana Selekhmetewa (Q) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:2, 5:7, 6:3