La Bisbal D’emporda. Kawa lepsza od turniejowej „trójki”

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzyna Kawa awansowała do drugiej rundy imprezy Open Internacional Femeni Solgirones rangi WTA 125. Polka po blisko trzygodzinnej walce okazała się lepsza od sklasyfikowanej o prawie 100 miejsc wyżej w rankingu WTA Zhouxuan Bai.

Reprezentantka Biało-Czerwonych do zawodów musiała przebijać się przez kwalifikacje, w których w trzech setach pokonała Kaitlin Quevedo.

W pojedynku polsko-chińskim serwis nie odgrywał zbyt wielkiej roli. W pierwszej partii Kawa z 2:4 wyszła na 5:4, ale trzy kolejne gemy padły łupem zawodniczki z Azji i to ona objęła prowadzenie w meczu.

Przebieg drugiej odsłony spotkania był identyczny, tylko tym razem to Bai odrobiła straty z 2:4, ale końcówka partii należała do zawodniczki urodzonej w Krynicy-Zdroju.

W decydującej odsłonie spotkania bardzo zacięty był czwarty gem. Chinka miała w nim dwie okazje na przełamanie, ale Kawa oba zniwelowała i utrzymała podanie. Od tego momentu kontrolę nad przebiegiem spotkania zaczęła przejmować Polka, która wygrała także trzy kolejne gemy i odskoczyła na 5:2 z podwójnym „breakiem”. Turniejowa „trójka” zdołała zniwelować część strat, ale w dziewiątym gemie czwarta rakieta Polski po raz kolejny odebrała podanie rywalce i 2 godzinach i 49 minutach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Katarzyna Kawa w drugiej rundzie zmierzy się z inną kwalifikantką, Oksaną Selechmetiewą.

 


Wyniki

Pierwsza runda singla

Katarzyna Kawa (Polska, Q) – Zhuoxuan Bai (Chiny, 3) 5:7, 7:5, 6:3