Lajovic: Myślę, że każdy zawodnik podpisałby się za wrześniowy powrotem

/ Tomasz Górski , źródło: www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Duszan Lajović wciąż ma nadzieję, że sezon zostanie wznowiony w pewnym momencie roku, ale przyznaje, że po powrocie tenisa nastąpią pewne zmiany. Sezon został zawieszony od 12 marca z powodu wybuchu koronawirusa, a zawieszenie potrwa co najmniej do początku sierpnia.

– Mamy nadzieję, że przed końcem roku będzie trochę tenisa. Mówi się o wrześniu, ale możliwość organizacji US Open jest wciąż dyskutowana – powiedział Lajović. – Naprawdę trudno będzie przewidzieć, jak to wszystko będzie wyglądać po powrocie rywalizacji – jak będą wyglądać podróże, turnieje, ponieważ wszystko, co jest zwykle normalne, w jakiś sposób bezpośrednio koliduje z sytuacją wirusa koronawirusa – dodał.

– Szatnie, których używamy, to szatnie, w których są wszyscy gracze i ich trenerzy… Prysznic w tym samym miejscu. Może wszystko będzie musiało się zmienić lub po prostu wszystko zostanie zrobione tak, jak wcześniej – rozmyśla Serb. – Trudno będzie zobaczyć, jak to wszystko będzie funkcjonować. US Open odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 13 września. Organizatorzy US Open nadal planują zorganizować wydarzenie zgodnie z pierwotnym harmonogramem, ale może nastąpić odroczenie lub odwołanie – przypomina.

Duszan Lajović twierdzi, że każdy zawodnik jest głodny rywalizacji i mimo wszystko chętnie wróciłby do gry już we wrześniu.

– Gdybyśmy mogli zapisać się na wrześniowy powrót, to myślę, że każdy gracz zrobiłby to – zakończył Serb.