Landisville.Polski pojedynek o półfinał

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: Andrzej Szkocki

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa zagrają przeciwko sobie w pojedynku 1/4 finału turnieju rangi ITF w amerykańskim Landisville. Tym samym dojdzie do rewanżu za finał Mistrzostw Polski.

Za niespełna dwa tygodnie ostatnia w sezonie lewa Wielkiego Szlema. Tym samym cały tenisowy świat przeniósł się za Ocean. W imprezie rangi WTA 1000 od niedzieli wezmą udział Iga Świątek i Magda Linette, a w turnieju ITF rywalizują Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. W sobotę trzecia i czwarta rakieta polski skrzyżują rakiety w meczu o 1/2 finału.

Dojdzie do tego po tym jak obie wygrały mecze 1/8 finału. Fręch awansowała do najlepszej ósemki gdy Clara Tauson zrezygnowała z gry po przegraniu pierwszego seta. Dunka źle znosiła panujący upał i postanowiła nie ryzykować dalszego występu. Z kolei Kawa stoczyła trzysetowy pojedynek z Ankitą Rainą z Indii.

Sobotni mecz, którego stawką będzie półfinał, to drugi pojedynek obu Polek w niedużym odstępie czasu. Przed miesiącem obie panie spotkały się w finale Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Bytomiu. Górą z tej potyczki wyszła Fręch. Teraz obie panie po raz pierwszy w karierze spotkają się na zawodowych kortach.