Łatwiejsza przeprawa Kubota i Melo

/ Jakub Karbownik, źródło: atptour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali 6:1, 7:5 Mao-Xin Gonga i Ze Zhanga w meczu ćwierćfinałowym turnieju rangi ATP Masters 500 w Pekinie. Polsko-brazylijski duet jest zatem w połowie drogi do obrony tytułu mistrzowskiego.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zajmują drugie miejsce w rankingu ATP Race Double. Jednak rywalizacja o osiem miejsc gwarantujących start w kończącym sezon turnieju ATP Finals jest bardzo zacięta. Dlatego dla polsko-brazylijskiego duetu liczy się każda wygrana. W tym i przyszłym tygodniu „nasz” debel broni 1500 punktów. W czwartek Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Gonga i Zhanga. Tym samym zrobili kolejny krok ku obronie zdobytego przed rokiem tytułu.

Polsko-brazylijska para oraz Chińczycy spotkali się już raz ze sobą. Przed rokiem w pierwszej rundzie China Open Kubot i Melo pokonali reprezentantów gospodarzy w trzech setach. Tegoroczny mecz był zdecydowanie mniej zacięty. Obrońcy tytułu od początku narzucili swoje warunki gry, a to sprawiło, że w pierwszej odsłonie oddali rywalom tylko jednego gema, dwukrotnie przełamując ich podanie. Drugi set był bardziej zacięty, a kluczowy okazał się gem jedenasty. Wtedy reprezentanci gospodarzy po raz trzeci tego dnia stracili serwis i po zmianie stron Kubot i Melo zakończyli spotkanie.

Teraz na drodze „polskiego” debla stanie rosyjski duet – Karen Chaczanow/Andrej Rublow. Tenisiści naszych wschodnich sąsiadów w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonali w trzech setach Johna Isnera i Alexandra Zvereva.

Ćwierćfinal debla

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – M. Gong, Z. Zhang (Chiny, Chiny, WC) 6:1, 7:5