Recman

Laver Cup. Federer i Nadal ponownie połączą siły

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Roger Federer i Rafael Nadal znów wystąpią w jednej drużynie. Organizatorzy potwierdzili udział Szwajcara i Hiszpana w trzeciej edycji Pucharu Lavera. Turniej odbędzie się w dniach 20-22 września 2019 roku w Genewie.

Informacja o dołączeniu Rafaela Nadala do Drużyny Europy podczas trzeciej edycji Laver Cup to dobra wiadomość nie tylko dla fanów, ale też dla Bjorna Borga, kapitana zespołu. Szwed chce doprowadzić Drużynę Starego Kontynentu to trzeciego triumfu z rzędu, a udział Hiszpana znacznie w tym pomoże.

– Nie ma nic lepszego dla kapitana niż powołanie Federera i Nadala do jednej drużyny – przyznał Borg. – Połączenie sił dwóch świetnych tenisistów, a zarazem rywali sprawia, że jest to bardzo ekscytujące dla naszego sportu. Dzięki nim mamy dużą szansę na kolejny triumf w Pucharze Lavera – dodał Szwed.

Federer i Nadal mieli okazję wystąpić wspólnie w pierwszej edycji Laver Cup rozgrywanej w Pradze. Wtedy, nazywany przez fanów duet „Fedal” zagrał mecz deblowy i pokonał Jacka Socka oraz Sama Querreya. Wydarzenie to było nominowane do nagrody sportowej Laureus jako Moment Roku.

Mistrz z Bazylei także ma nadzieje na zdobycie kolejnego Pucharu Lavera, tym razem w swojej ojczyźnie. – Ten turniej stał się bardzo wyjątkowy zarówno dla zawodników z Drużyny Europy, jak i Drużyny Reszty Świata. Cieszę się, że kapitan Borg powołał mnie i Rafę, by połączyć siły w Szwajcarii. Wiem, jakim trudnym przeciwnikiem jest Rafa, więc będzie on na pewno atutem dla naszego zespołu – powiedział 20-krotny mistrz wielkoszlemowy.

Tenisista z Majorki również nie może się doczekać, by powtórzyć doświadczenie z Pragi. – Oczekuję z niecierpliwością na grę w Genewie w przyszłym sezonie. Laver Cup to odmienne wydarzenie, które łączy przeciwników w jedną drużynę. To wspaniałe przeżycie, że możemy sobie wzajemnie pomagać i lepiej się poznawać – podsumował „król mączki”.

Bjorn Borg i John McEnroe wybiorą do swoich drużyn po sześciu zawodników, którzy będą rywalizować w genewskiej hali Palexpo.

Wilson