Laver Cup. Shelton przypieczętował zwycięstwo Drużyny Świata

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworld.com, foto: AFP

Drużyna Świata była na zdecydowanym prowadzeniu w spotkaniu z Drużyną Europy po dwóch dniach rywalizacji w Pucharze Lavera. By myśleć o wygranej zespół pod wodzą Bjorna Borga nie mógł sobie pozwolić już na ani jedną porażkę.

Po zeszłorocznym, pierwszym w historii imprezy, zwycięstwie nad Drużyną Europy, przed niedzielnymi spotkaniami Team Świata był o krok od powtórzenia sukcesu sprzed dwunastu miesięcy. Kropek nad „i” postawił duet Ben Shelton i Frances Tiafoe. W dziewiątym meczu imprezy Amerykanie zmierzyli się z Hubertem Hurkaczem oraz Adriejem Rublowem. I to właśnie wygrana nad Polakiem i Rosjaninem dała drużynie pod wodzą John McEnroe końcowy triumf.

Obie odsłony rozstrzygnęły się w tie-breaku. W pierwszym z nich od stanu 3-4 gospodarze nie przegrali już nawet punktu. Z kolei w drugiej tego dnia „dogrywce” Europejczycy prowadzili 5:4, aby przegrać kolejne trzy akcje, a tym samym całe spotkanie. I to Drużyna Świata drugi rok z rzędu mogła świętować końcowy triumf w imprezie

Taki obrót sprawił, że zamiast trzech spotkań singlowych, kibice zgromadzeni w hali w Vancouver zobaczyli mecz deblowy między Hubertem Hurkaczem oraz Gaelem Monfilsem z jednej strony oraz Benem Sheltonem i Felixem Auger-Aliassimem z drugiej. I również tym razem Amerykanin, tym razem u boku Kanadyjczyka, okazał się lepszy od naszego tenisisty i jego deblowego partnera.


Wyniki

Europy – Świat 2:13

Arthur Fils – Ben Shelton 6:7(4), 1:6

Alejandro Davidovich Fokina – Francisco Cerundolo 3:6, 5:7

Gael Monfils – Felix Auger-Aliassime 4:6, 3:6

A. Fils, A. Rublow – J. Sock, F.Tiafoe 3:6, 6:4, 6-10

Andriej Rublow – Taylor Fritz 2:6, 6:7(3)

Casper Ruud – Tommy Paul 7:6(6), 6:2

Hubert Hurkacz – Frances Tiafoe 5:7, 3:6

H. Hurkacz, G. Monfils – F. Auger-Aliassime, B. Shelton 5:7, 4:6

H. Hurkacz, A. Rublow – B. Shelton, F. Tiafoe 6:7(4), 6:7(5)