Legenda tenisa skazana na karę więzienia

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Karę 2,5 roku bezwzględnego więzienia usłyszał w ostatni piątek kwietnia Boris Becker. Siedmiokrotny mistrz wielkoszlemowy i były lider rankingu ATP został skazany za cztery przestępstwa finansowe jakie mu udowodniono. 

Na początku kwietnia na Wyspach Brytyjskich odbyła się rozprawa zamykająca proces byłego znakomitego niemieckiego tenisisty, który po ogłoszeniu bankructwa ukrywał swój majątek. Z 24 zarzutów jakie postawiono niemieckiemu byłemu tenisiście, ostatecznie udowodniono cztery.

Beckerowi udowodniono: sprzedaż syndykowi nieruchomości w Leimen, udziały w Breaking Data Corp, nie spłacenie pożyczki w wysokości 825 tys. euro w banku w Liechtensteinie i przekazanie kwoty 430 tys. euro różnym odbiorcom po ogłoszeniu upadłości.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami medialnymi Becker najpierw ma trafić do więzienia o wyższym poziomie bezpieczeństwa, a stamtąd po przebadaniu, przeniesiony zostanie prawdopodobnie do placówki o niższym rygorze. Jest również szansa na to, że były mistrz trafi do tzw. „więzienia otwartego” z którego będzie mógł wychodzić na kilka godzin dziennie. Niemiec ma trafić za kratki od razu po rozprawie. Były mistrz ma jeszcze możliwość odwołania się od wyroku.