Legendarny duet ogłosił datę zakończenia kariery

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/ Tennis Chanel, foto: AFP

Mike i Bob Bryanowie ogłosili, że nadchodzący sezon będzie ich ostatnim w zawodowym tourze. Najbardziej utytułowana para deblowa w historii ostatni turniej rozegra podczas US Open 2020.

Amerykańscy bliźniacy występują na światowych kortach od 24 lat. W tym czasie zdobyli 118 tytułów mistrzowskich, w tym 16 w turniejach Wielkiego Szlema. Czterokrotnie byli najlepsi w kończącym sezon ATP Finals, a podczas igrzysk olimpijskich w Londynie sięgnęli po złoty medal.

– Mike i ja zdecydowaliśmy się zakończyć obecny sezon po US Open 2019. Mimo że zdawaliśmy sobie sprawę, że mamy dużą szansę zakwalifikować się na ATP Finals. Po dłuższej dyskusji postanowiliśmy, że najlepiej będzie oczyścić nasze umysły i wzmocnić nasze ciała w ramach przygotowań do sezonu 2020, który będzie naszym ostatnim w ATP Tour – powiedział Bob w rozmowie dla Tennis Channel.

Amerykańscy debliści swój ostatni turniej rozegrają w Nowym Jorku, gdzie zdobyli pięć tytułów mistrzowskich w grze podwójnej. Taką samą liczbę tytułów wygrali podczas Australian Open. Mike i Bob przez 438 tygodni byli liderami rankingu deblowego. Ponadto, dziesięciokrotnie kończyli sezon jako deblowa para numer jeden na świecie.