Lekarz z F1 współtwórcą sukcesu Sinnera

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: ubitennis.net, foto: AFP

Na wielkie sukcesy w sporcie ma wpływ wiele osób. Idealnym przykładem jest Jannik Sinner, któremu pomagał między innymi lekarz z Formuły 1.

Formuła 1 to jedne z najpopularniejszych wyścigów na świecie. Tenis to zupełnie inna dyscyplina sportu, niemająca za wiele wspólnego z popularną F1. Jak się jednak okazuje, można znaleźć wspólne mianowniki, a raczej osoby. Mowa tu o Riccardo Ceccarellim.

Włoch od 1989 roku współpracuje z wielkimi nazwiskami ze środowiska Formuły 1. Jest on założycielem Formuły Medicine. W jej skład wchodzi zespół znakomitych lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów i trenerów. Ceccarelliego można było ostatnio spotkać w boksie Sinnera, a obaj panowie współpracują ze sobą już od 2020 roku.

Sam włoski tenisista zwraca uwagę na rozwój w tym zakresie. – To jest trochę inna sytuacja, ponieważ nie rozmawiasz sam na sam, ale wykonujesz pewne ćwiczenia na komputerze, a oni obliczają, ile mózgu wykorzystałeś, a następnie pomagają ci uczynić to tak automatycznym, jak to możliwe, zużywając mniej czasu i mniej mózgu – powiedział po zwycięskim meczu z Holgerem Rune podczas trwających obecnie ATP Finals (Sinner jest już w finale).

To trochę inna sytuacja, ponieważ spotykasz się z trenerami mentalnymi, z którymi rozmawiasz jeden na jeden i próbujesz znaleźć rozwiązanie. To jest trochę inna sytuacja, ponieważ pracujesz nad tymi rzeczami i musisz zrozumieć, co się stało i dlaczego. Współpracujemy z nim już od kilku lat. Czuję, że się poprawiłem. Oczywiście wchodząc na kort, nadal wygląda to trochę inaczej. Myślę jednak, że realizujemy dobry proces – dodał 22-latek, wyraźnie ceniąc sobie współpracę z Riccardo Ceccarellim.