Lexington. Atmosfera inna niż wszystkie

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Serena Williams od zwycięstwa rozpoczęła powrót na zawodowe korty po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W pierwszej rundzie Top Seed Open była liderka światowego rankingu pokonała Bernardę Perę i o ćwierćfinał zagra ze starszą siostrą.

23-krotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych nie rozpoczęła wtorkowego spotkania zbyt dobrze. W pierwszym secie nie wykorzystała ani jednej szansy na przełamanie, a sama straciła podanie w piątym gemie i prowadzenie w meczu objęła mnie utytułowana z Amerykanek. W drugiej odsłonie pojedynku tenisistka rozstawiona z numerem 1 również znalazła się w sporych tarapatach. Przy wyniku 4:4 Williams przegrywała już 0:40 przy swoim serwisie. Podopieczna Patricka Mouratoglou wybrnęła jednak z trudnej sytuacji obronną ręką. Utrzymała podanie, a chwilę później przełamała rywalkę i doprowadziła do wyrównania. W decydującej partii faworytka przejęła już kontrolę nad przebiegiem gry i straciła tylko jednego gema.

Dzisiaj atmosfera na korcie była naprawdę spokojna – powiedziała po meczu Williams. – Nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobała, ale była inna. Choć przeżyłam w karierze już naprawdę dużo. Myślę, że wygrałam dzisiaj, bo choć raz udało mi się zachować spokój. Wiem, że niektórym zawodnikom udało się pograć na punkty w jakiś małych imprezach, ale ja nie grałam nic. Tylko trenowałam, więc popełniałam sporo błędów, próbując wejść w uderzenie. Wiedziałam, że muszę przyzwyczaić się do jej stylu gry i sama zacząć grać lepiej, bo ona prezentowała się naprawdę dobrze.

Amerykańska gwiazda o miejsce w ćwierćfinale zagra ze swoją starszą siostrą Venus. Siedmiokrotna mistrzyni wielkoszlemowa bez większych problemów poradził sobie z Wiktorią Azarenką. W Lexington Venus i Serena zmierzą się ze sobą 31. raz.